اسلایدر

دلایل وزوز گوش و نحوه درمان?

وزوز گوش یکی از مشکلاتی است که برخی افراد در سنین مختلف و دلایل مختلف با آن دست و پنجه نرم می کنند. صدایی که به صورت زنگ به شکل هوهو یا شبیه قل قل سماور در گوش می پیچد ممکن است در برخی افراد مدت دار باشد و برخی نیز به صورت دوره ای یا چند لحظه دچار این مشکل شوند.

اکثر افراد برای درمان وزوز گوش باید به متخصص شنوایی شناسی مراجعه می کنند. با توجه به این که دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارد ممکن است نیاز باشد در قسمت های مختلف بدن مانند مغز نیز به دنبال دلیل بگردید.

از این رو بعد از مراجعه به پزشک ممکن است آزمایشات و روش های تشخیصی مختلفی به شما پیشنهاد شود که برای انجام آن ها اقدام کرده و نتیجه را به پزشک خود ارائه دهید تا در مورد درمان وزوز گوش بتوانند از نتایج آزمایشات بهره ببرند.

 آوای شریعتی به کمک بهره گیری از آخرین متدهای روز دنیا در تشخیص و درمان وزوز گوش و بر اساس معاینه دقیق مراجعه کنندگان در رفع مشکل وزوز گوش آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد. همانطور که میدانید تشخیص درست و به موقع وزوز گوش پروسه درمان را جلو می اندازد و در نهایت رضایت حداکثری مراجعین را خواهد داشت.

در بسیاری مواقع با تشخیص به موقع و درست توسط همکاران، و همچنین استفاده از سمعک مناسب (که انواع مختلفی از جمله سمعک زیمنس معروف ترین آنها می باشد )، از کم شنوایی شدید و یا در مواقع نادر ناشنوایی جلوگیری خواهد کرد.

این مسئله در بیشتر موارد در افرادی که سن بالایی دارند به وجود می آید اما ممکن است به علت اختلال در عملکرد مغز و گوش یا به دلیل وجود بیماری های مختلف در سنین پایین هم رخ دهد.

ویدئو ی زیر در مورد صحبتهای خانم دکتر رسولی در مورد عارضه پیر گوشی ، پیشگیری و درمان این پدیده با مراجعه به موقع به پزشک اودیولوژیست به وسیله ارزیابی وزوز گوش می باشد. با مراجعه حضوری و به موقع و تشخیص درست می توانید سمعک مناسب را دریافت کرده و روند درمان را سریعتر طی کنید.

 

 

وزوز گوش چیست؟

 

در کلینیک آوای شریعتی به ارزیابی وزوز گوش و آگاهی از علل آن می پردازند

 

وزوز گوش یکی از اختلالات دستگاه شنوایی انسان است که از هر 5 نفر یک نفر به آن مبتلا می شود. بنابراین یکی از مشکلات شایع در افراد بوده و بایستی ابتدا به دنبال علت آن بود و سپس برای درمان آن اقدام نمود.

وزوز گوش معمولا با شنیدن صدا هایی مثل سوت، باد و یا نیش زدن درون گوش همراه بوده و ممکن است بر روی یک یا هر 2 گوش فرد اعمال شود. چنین مشکلی ممکن است به شکل دائمی در فرد وجود داشته باشد و یا به صورت مداوم ایجاد شود، متوقف گردد و دوباره در زمان دیگری بروز نماید.

وزوز گوش به علامتی گفته می شود که صدای زنگ یا صداهایی مانند آن در گوش شنیده می شود و قابل درک توسط فرد و حتی در برخی مواقع توسط دیگران هم می باشد. در اصل فرد در گوش خود صدایی را می شنود که وجود خارجی ندارد و بدون هیچ صدایی در بیرون اتفاق می افتد.

این مسئله به صورت موقت یا دائم ممکن است وجود داشته باشد. وزوز گوشها و شنیدن صدای اضافی در گوش می تواند خفیف باشد و در حالت هایی مانند خواب و آرامش شنیده شود و گاهی اوقات شدید است و حتی عصبی شدن فرد و اختلال در فعالیت و کارکرد فرد را به همراه دارد.

این مشکل بین 15 تا 20 درصد افراد را درگیر می کند. با توجه به این که مشکل صدا در گوش ممکن است به علت بیماری های مختلفی باشد باید به آن توجه کافی داشت. در برخی مواقع که این مشکل گذرا است، نیازی نیست به عنوان یک مشکل جدی به آن نگاه کرد و ممکن است عوامل محیطی بر روی آن تأثیر گذاشته باشد.

به طور معمول کسانی که دچار بیماری وزوز هستند به مرور زمان و با افزایش سن به صورت جدی تر با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. این صدا ممکن است در یک یا هر دو گوش شنیده شود.

 

عواملی که خطر ابتلا به وزوز گوش را افزایش می دهد

 

کلینیک آوای شریعتی - وزوز گوش - ارزیابی وزوز گوش - علائم وزوز گوش

 

اگر چه که هر کسی ممکن است وزوز گوش را تجربه کند، اما معمولا فاکتور های زیر ابتلا به این مشکل را در افراد افزایش می دهد:

 1. قرار گرفتن در معرض صدای بلند

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سر و صدا های بلند، ممکن است آسیب به مو های گوش شما را افزایش داده و صدا های نا به جا را به مغز شما منتقل کرده و در نتیجه باعث شنیده شدن این صدا ها در گوش شود.

بنابراین در افرادی همچون کارگران کارخانه ها، کارگران ساختمانی، سربازان، نوازندگان، کارگران معدن و … که در محیط های پر سر و صدا کار می کنند، خطر ابتلا به وزوز گوش بیشتر خواهد بود.

 1. سن

افزایش سن معمولا با کاهش عملکرد فیبر های عصب شنوایی همراه بوده و در نتیجه باعث کاهش شنوایی افراد می شود که معمولا با مشکل وزوز گوش همراه می باشد.

 1. جنسیت

جنسیت نیز در ابتلا به وزوز گوش دخیل می باشد. به این معنا که احتمالا مردان بیشتر با این مشکل مواجه می شوند و این اختلال را تجربه می نمایند.

 1. سیگار کشیدن

سیگار کشیدن نیز از دیگر فاکتور هایی است که خطر ابتلا به وزوز گوش را افزایش می دهد. به عبارت ساده تر افراد سیگاری بیشتر در معرض ابتلا به این مشکل می باشند.

 1. مشکلات قلبی عروقی

مشکلات قلبی عروقی نیز می توانند خطر ابتلا به وزوز گوش را افزایش دهند. در واقع فشار خون بالا، جریان خون آشفته، آترو اسکلروز و … با فشار بر رگ های خونی، باعث این اختلال دستگاه شنوایی افراد می شوند.

 

انواع وزوز گوش ، علت و درمان وزوز گوشها

انواع وزوز گوش وجود دارد که هر کدام دلیل و درمان خاص خود را دارند و باید ابتدا علت این امر پیدا شود تا بتوان برای درمان وزوز گوش نیز تدبیری اندیشید. معمول ترین صدایی که ممکن است در گوش شنیده شود، صدایی شبیه به صدای زنگ است. این صدا به علت های مختلفی مانند مشکلات در گوش خارجی، متوسط یا داخلی می باشد.

 

کلینیک آوای شریعتی - وزوز گوش - ارزیابی وزوز گوش - علائم و راه درمان وزوز گوش

 

وزوز گوش ذهنی

نوعی از وزوز به علت مشکلات عصب شنوایی با بخشی از مغز که سیگنال های عصبی را به عنوان صدا تفسیر می کند ایجاد شود. به این نوع صداها وزوز گوش ذهنی (subjective) می گویند که فقط خود فرد می تواند آن را بشنود.

طبیعتاً به علت این که اختلال در سیستم های درگیر شنوایی ایجاد شده است، صدای واقعی وجود ندارد و فرد فقط در سیستم شنوایی خود می تواند این وزوز را درک کند و صدا وجود خارجی ندارد.

 

وزوز گوش عینی

نوع دیگری از وزوز، وزوز دگرشنو یا عینی (objective) است که حتی متخصص شنوایی یا پزشک نیز می تواند در زمان معاینه ی گوش آن را بشنود. این صدا در موارد شدید توسط اطرافیان نیز شنیده می شود.

با توجه به این که این نوع از وزوز کمتر معمول است، علل وزوز گوشها در این مورد به مشکلات رگ های خونی، وضعیت استخوان گوش میانی یا به علت انقباضات عضلانی می باشد.

 

افزایش سن و وزوز گوشها

دلایل مختلفی مانند افت شنوایی مرتبط با سن، قرار گرفتن در معرض صدای بلند، انسداد گوش و مجاری آن، رشد غیر طبیعی استخوان گوش، بیماری منیر و افزایش فشار مایع گوش، اسپاسم عضلانی در گوش، اختلال در شیپور استاش ، بیماری ام اس و مواردی از این قبیل نیز از علل این بیماری می باشد.

 

کلینیک آوای شریعتی - وزوز گوش - ارزیابی وزوز گوش - انواع درمان وزوز گوش

 

روش های پیشگیری از وزوز گوشها

اگر چه که وزوز گوش در بسیاری از موارد ممکن است در نتیجه ی مشکلاتی باشد که نمی توان از آن ها جلوگیری نمود، اما با این وجود با انجام برخی از اقدامات احتیاطی، می توان از بروز این بیماری پیشگیری نمود.

بنابراین از جمله روش های پیشگیری از شنیدن وزوز داخل گوش عبارت است از:

 1. استفاده از روش های حفاظت از گوش

قرار گرفتن در معرض سر و صدا های بلند به مروز زمان ممکن است به اعصاب گوش آسیب رسانده و شما را با مشکل کاهش شنوایی رو به رو سازد. کاهش شنوایی نیز که با وزوز گوش همراه است ممکن است شما را با مشکلات دیگری مواجه سازد. بنابراین بهترین و موثر ترین روش پیشگیری از وزوز درون گوش، استفاده از روش های حفاظت از گوش می باشد.

برای این منظور چنانچه یک نوازنده هستید و یا به جهت دارا بودن مشاغل نظامی از سلاح گرم استفاده می کنید و یا با ماشین آلات صنعتی کار می کنید، بهتر است از وارد شدن صدا های بلند به گوش خود به کمک محافظ های شنوایی، از ابتلا به این اختلال گوش جلوگیری نمایید.

 1. کم کردن صدا های بلند

چنانچه عادت دارید تا با صدای بلند موسیقی گوش دهید، بهتر است بدانید که در معرض ابتلا به مشکل کم شنوایی و نیز وزوز گوشها هستید. بنابراین پیشنهاد می کنیم پیش از مواجهه با این مشکل، صدای موسیقی خود را (که چه به صورت استفاده از هدفون می باشد و چه به صورت استفاده از صدا های تقویت شده و بسیار بلند می باشد)، کم کنید.

 1. مراقب سلامت قلب و عروق خود باشید

همانطور که ذکر شد، مشکلات قلبی عروقی می تواند یکی از علل ایجاد وزوز گوش باشد. بنابراین بهتر است با ورزش منظم، تغذیه ی صحیح و دیگر اقدامات پیشگیرانه، از سلامت قلب و عروق خود مراقبت کرده و به این طریق از ابتلا به وزوز گوشها جلوگیری نمایید.

 

درمان وزوز گوش

برای درمان این بیماری اولین و مهم ترین عاملی که باید در نظر گرفته شود، عامل ایجاد کننده ی وزوز گوش است. تجویز داروهایی مانند بنزودیازپین ها و ضد افسردگی سه حلقه ای نیز صورت می گیرد.

این افراد باید رژیم غذایی با نمک کم و بدون کافئین و نیکوتین را هم رعایت کنند. مکمل های روی نیز برای افرادی که دچار این بیماری هستند نتایج خوبی به دنبال دارد. شستشوی گوش و باز کردن مجاری شنوایی و بهبود وضعیت سیستم شنوایی در برخی مواقع به بهبود وزوز و صدا در گوش می انجامد.

اگر علت این صدا در مغز و کارکرد سیستم مغز و اعصاب باشد باید بیماری های مربوطه درمان شود تا صدا در گوش نیز درمان یابد. در برخی مواقع آموزش درمانی وزوز نیز برای کنار آمدن فرد با این قضیه که قابل درمان نیست نیز انجام می گیرد.

جدیدترین درمان وزوز گوشها استفاده از ماسکر هست که برای اطلاع پیدا کردن از نحوه ماسکر به کلینیک شنوایی آوای شریعتی مراجعه کنید.

 

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر مسئله ی وزوز گوش یا صدای زنگ در گوش از بین رفت و موقتی بود چندان مساله خاصی نیست ولی برای درمان وزوز گوشها که به صورت دوره ای یا مدت دار است باید به پزشک مراجعه کنید. اگر وزوز از بین نمی رود بهتر است هر چه سریع تر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

با توجه به این که ممکن است این صدا به خودی خود، مشکلی ایجاد نکند اما نشان دهنده یا علامت یک بیماری جدی تر در فرد باشد، مراجعه به پزشک اهمیت بالایی دارد.

 

وزوز گوش و تاثیرات آن در کلینیک آوای شریعتی

 

وزوز گوشها و سرماخوردگی

بعد از این که به علت سرماخوردگی یا آنفولانزا یا هر علت دیگری عفونت دستگاه تنفس فوقانی صورت گرفت هر چه سریع تر برای درمان اقدام کنید به خصوص زمانی که حس وزوز و ایجاد صدا در گوش را دارید، ممکن است مشکلات بعدی بسیار آزار دهنده و آسیب رسان باشند. از این رو در این مواقع سریع تر برای درمان مشکلات گوش اقدام کنید.

 

افزایش زمان وزوز گوشها و مراجعه به پزشک

هنگامی که وزوز و صدایی که در گوش خود می شنوید بیش از یک هفته طول کشید، حتماً برای درمان به یک پزشک متخصص و با تجربه مراجعه کنید تا درمان های لازم هر چه سریع تر صورت گیرد و با انجام آزمایشات مشکلات احتمالی تشخیص داده شوند و از بروز بیماری های جدی تر خودداری شود.

در برخی موارد ایجاد صدا در گوش ممکن است همراه با سرگیجه یا از دست دادن حالت تعادل باشد. در این مواقع نیز مراجعه به پزشک باید فورا صورت گیرد زیرا ممکن است دستگاه عصبی مرکزی دچار اختلال شده باشد که اتلاف  وقت به مشکلات جدی تری منجر می شود.

 

مگس نا مرئی در گوش ها (همه چیز درباره وزوز گوش)

یکی از مشکلات شایع که  بعضی افراد از آن رنج می برند و به کلینیک شنوایی یا متخصصین گوش حلق بینی مراجه می کنند وزوز گوش است. این مشکل گاهی می تواند بسیار آزار دهنده باشد. در واقع این عارضه صدایی است که فرد ممکن است در هر نقطه سر یا فقط در یک یا هر دو گوش احساس کند. شنیدن صدایی شبیه جیر جیرک یا زنگ به طور ممتد در گوش نشانه این بیماری است. البته این صدا می تواند به صورت متناوب یا گسسته باشد. این صدا به طور معمول در محیط های ساکت آزار دهنده تر می باشد و بیشتر توسط فرد شنیده می شود. به همین دلیل اکثر مبتلایان شب ها این صدا را در گوش خود احساس می کنند. اغلب صدای وزوز ذهنی است در این حالت هیچ فردی جز خود شخص نمی تواند آن صدا را بشنود که علت آن می تواند مربوط به آسیب های گوش خارجی، داخلی یا میانی باشد. نوع دیگر آن عینی است که در این نوع پزشک متخصص نیز قادر به شنیدن صدای وزوز گوش می باشد علت آن نیز وجود اختلالات عروقی یا مشکلات استخوانی گوش میانی است. البته بروز عارضه وزوز گوش به طور عینی خیلی به ندرت اتفاق می افتد. در این مقاله قصد داریم علل به وجود آمدن وزوز گوش و همچنین راهکار های و درمان های سنتی و پیشرفته آن را بررسی نماییم.

 

 کلینیک آوای شریعتی - وزوز گوش 04

 

وزوز گوش چگونه اتفاق میافتد؟

 علت وزوز می تواند متعدد باشد از جمله این علل افسردگی ، استرس و یا فشار عصبی بوده که ممکن است فرد را مبتلا به این بیماری کند.  پزشکان برای افرادی که مبتلا به وزوز در گوش هستند آزمایش ، ام آر آی یا اسکن انجام می دهند و با بررسی کامل بیماری، آن را درمان می کنند. پزشک متناسب با بررسی های انجام شده ممکن است قرص وزوز گوش یا قطره وزوز گوش را برای این بیماران تجویز کند. البته گاهی افراد به سراغ درمان خانگی وزوز گوش و یا طب سنتی وزوز گوش می روند. گاهی اوقات با کم کردن مصرفی روزانه کافئین ، مصرف نمک ، توقف کشیدن سیگار می توان از آن جلوگیری کرد. همچنین این بیماری در افراد با وزن بالا بسیار شایع تر است. در این مورد می توان با انجام دادن ورزش مرتب، از آن جلوگیری کرد. گاهی دیده می شود که فرد مبتلا با درمان خانگی وزوز گوش به نتیجه مطلوب نرسیده است پس بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کند و از درمان پزشکی برای رفع آن استفاده کند. البته می توان گفت علت های مختلفی وزوز گوش بررسی شده است که در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. گاهی ممکن است فرد فشار خون بالا داشته باشد که منجر به شنیدن این صداهای آزار دهنده در گوش می شود. همچنین مشاهده شده افرادی که در معرض مداوم صداهای بلند هستند دچار این عارضه می شوند.  مانند نجاران ، تراشکاران، موزیسین های راک و دیگر افرادی که به گونه ای شغل انها در ارتباط مستقیم با صداهای بلند و ممتد دارد. آنچه که اهمیت دارد این است که پیدا کردن علت اصلی بیماری  توسط پزشک متخصص انجام می شود و بر طبق علت یافت شده درمان مناسب انجام می گیرد.

 

کلینیک آوای شریعتی - علت وزوز گوش 05

 

علت وزوز گوش تنها در یک گوش

گاهی بیمار فقط در یک گوش متوجه صدای وزوز می شود. وزوز درگوش چپ بیشتر به مشکلات عروقی قلبی بر می گردد. در رابطه با وزوز گوش راست نیز ممکن است گوش راست فرد در مدت طولانی در مقابل وزش باد قرار گرفته باشد. مانند افرادی که داخل اتومبیل مدام شیشه ماشین را پایین می آورند و یک گوش آنها در مقابل باد قرار می گیرد. همین امرگاهی باعث می شود فرد به کم شنوایی نیز دچار شود. و نیاز به سمعک پیدا کند. البته باید گفت اگر توسط پزشک متخصص این بیماری بررسی شود با مصرف دارو می توان آن را کنترل کرد. به طور کلی شنیدن صدای سوت یا وزوز در یک گوش یا در هر دو گوش اگر مدت زمان زیادی به طول انجامد می تواند مشکل ساز شود. گاهی با درمان خانگی وزوز گوش نتیجه مطلوبی گرفته می شود،  مانند درمان وزوز گوش با پیاز که آب پیاز را گرفته و حرارت می دهند و پس از خنک شدن دو الی سه قطره از آن را در هر گوش میچکانند، این کار را به مدت یک هفته هر روز انجام می دهند تا نتیجه حاصل شود. از دیگر درمان های خانگی درمان وزوز گوش با عسل است که گاهی نتیجه بهتری می دهد. در درمان وزوز گوش در طب سنتی تمرکز روی گیاهان و روغن های گیاهی است و یا در برخی موارد از زالو درمانی هم استفاده می شود. البته درمان قطعی وزوز گوش با تجویز دارو برای آن امکان پذیر است.

 

آیا خلاصی از وزوز گوشها امکان پذیر است؟

در اکثر مواقع وزوز درگوش به فرد آسیب نمی رساند. اما ناراحتی و اختلالاتی مانند اضطراب، بی خوابی و افسردگی به همراه دارد. البته باید توجه کرد که اگر علائمی مانند سرگیجه، بیماری های دیگر در گوش مثل کاهش شنوایی و یا سر درد را به همراه وزوز گوش دارید حتما آن را پیگیری کرده و به پزشک متخصص مراجعه نمایید. چرا که وجود وزوز در مدت طولانی همراه با علائم ذکر شده اگر درمان نشود امکان بروز ناشنوایی وجود دارد. تحمل وزوز گوش به دلیل شنیدن مداوم صدایی آزار دهنده در گوش بسیار سخت است. پس افرادی که این حالت را دارند به دنبال راهی برای خلاصی از آن هستند. درمان قطعی وزوز گوش امکان پذیر است به شرطی که آزمایشات لازم انجام گرفته باشد تا بهترین دارو برای آن تجویز شود. کشف علت وزوز گوش راست یا چپ و یا هر دو گوش توسط پزشک امکان پذیر است. صداهایی که نشان دهنده این بیماری در گوش هستند شامل صدای زنگ، صدای وزوز، صدای غرش، صدای تیک و صدای هیس می باشند. البته این صداها معمولا در افراد مختلف کم یا زیاد است و ممکن است به صورت موقت یا دائم باشد. معمولا با مصرف دارو این عارضه رفع می شود. مصرف قرص وزوز گوش از جمله درمان های دارویی می باشد. البته درمان وزوز گوش در طب سنتی هم امروزه مورد توجه قرار گرفته است.

 

کلینیک آوای شریعتی - وزوز گوش 07

 

درمان وزوز گوش

وزوز گوش و درمان آن از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه درمان این عارضه هم به صورت مدرن و هم به صورت سنتی مورد توجه قرار گرفته و امکان پذیر است. هر کدام از این روش ها به تناسب در بهبود آن موثر هستند.

 

درمان وزوز گوش در طب سنتی

برای درمان وزوز گوش طب سنتی روش های مختلفی را ارائه داده است. از جمله آن ها می توان به درمان وزوز گوش با حجامت اشاره کرد. به این صورت که حجامت را در ناحیه پشت گوش انجام می دهند. روش دیگر درمان این عارضه زالو درمانی در ناحیه پشت گوش می باشد. بر طبق تحقیقات طب سنتی وزوز گوش می تواند به دلیل غلبه سودا باشد که با مصرف دارو هایی که سودا را در بدن کاهش می دهند این مشکل رفع می شود. یکی از بهترین موادی که به کاهش سودا منجر می شود سرکه انگبین است. البته درمان های خانگی دیگری برای رفع این عارضه مانند درمان وزوز گوش با پیاز، یا درمان گیاهی وزوز گوش مانند اضافه کردن گیاه ریحان به وعده غذایی و یا استفاده از عصاره ریحان که به صورت قطره وزوز گوش داخل گوش چکانده می شود نیز وجود داشته و از راهکار های سنتی است که روی بعضی افراد موثر است. از دیگر درمان ها می توان درمان با سیر، درمان با زنجبیل، سرکه سیب، اناناس و … را نام برد که تاثیر هر کدام ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

 

درمان جدید وزوز گوش

از آنجایی که شنیدن مداوم صدا در گوش باعث احساس ناخوشایندی در افراد می شود و امروزه به وفور در افراد مشاهده شده است، پزشکان تحقیقات گسترده ای برای در مان آن انجام داده اند. جدید ترین درمان وزوز گوش توسط متخصصان آلمانی ارائه شده است. در این روش همزمانی عملکرد عصب گوش را بهبود می بخشند و وزوز گوش را درمان می کنند.

البته درمان های دیگری نیز برای آن مورد استفاده قرار گرفته، مانند درمان وزوز گوش با لیزر که در بعضی بیماران تاثیر مثبت داشته است. به طور کلی اگر درمان قطعی وزوز گوش به روش گیاهی یا سنتی صورت نگیرد نیاز است شخص به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کند تا مراحل درمان و بررسی های لازم توسط متخصص انجام شود و بهترین تجویز صورت بگیرد.

 

کلینیک آوای شریعتی - علت وزوز گوش 06

 

نتیجه

در این مطلب با توجه به همه موارد و دلایل ذکر شده برای وزوز گوش می توان گفت درمان قطعی آن با مراجعه به یک مرکز معتبر و مجهز امکان پذیر است. چرا که در این مراکز کلیه ی آزمایشات لازم توسط متخصصین کوش و شنوایی سنجی صورت می گیرد و دلیل اصلی عارضه کشف و درمان مناسب برای آن ارائه می شود. گاهی ادامه داشتن وزوز گوش باعث کم شنوایی و استفاده از سمعک می باشد که این موارد فقط توسط پزشکان متخصص قابل تشخیص است. یکی از مراکز معتبر و شناخته شده در این زمینه مرکز مشاوره آوای شریعتی می باشد این مرکز در حیطه شنوایی سنجی فعال است. شما با مراجعه به سایت آوای شریعتی می توانید با کلیه خدمات علمی و بررسی های بالینی ارائه شده طبق استاندار های جهانی برای تمامی مشکلات گوش آشنا شوید.

 

 

 

 

6 دیدگاه در “دلایل وزوز گوش و نحوه درمان?

 1. ز گفت:

  وزوز گوش با سرگیجه رابطه داره؟ چون من وزوز گوش ندارم ولی گاهی سرگیجه شدید میگیرم. مثلا تو ماشین می شینم، یه نگاه به گوشیم میندازم، سریع سرم گیج میره….
  یا مثلا فقط کافیه یه مقدار زیادی به طرف بالا نگاه کنم یا سریع سرم رو بچرخونم، دیگه از اون ساعت تا آخر وقت سرم گیج میره، و دکتر ها هم بتاسرک8 به من میدن، یعنی خیلی با وزوز گوش کاری نداره این حرفهام ولی این مطلب رو مجبور بودم بخونم برای دوستم که نابینا هست تعریف کنم.
  این سرگیجه با کم شنوایی و … رابطه خاصی داره؟ از نظر شنوایی من مشکل ندارم البته

  1. دکتر رسولی فرد گفت:

   با سلام
   لزوما وزوز گوش همراه با سرگيجه و كاهش شنوايي نيست.
   سرگيجه علل مختلفي دارد و يكي از اين علل جدا شدن و جابهجايي كريستالها در مايع گوش داخلي است.
   گاهي فرد با يك حركت ناگهاني سريع مثل شناي پروانه، بستن بند كفش، خم شدن، برداشتن وسيله اي از كابينت، غلت زدن در رختخواب دچار سرگيجه چند ثانيه اي ميشود كه علتش خدمتتان عرض شد
   بهتر است براي بررسي هاي بيشتر و تشخيص دقيق علت سرگيجه به كلينيك سرگيجه اواي شريعتي مراجعه كنيد

 2. مهری گفت:

  با سلام… من پارگی پرده گوش داشتم هر دو گوش… ۹ماهی هست عمل کردم… قبل عمل گوشم صدای باد سشوار داشت ک بعد عمل تبدیل به هیس شد… امروز باز اون صدای باد برگشته و همون صدای هیس هم هست…هر دو گوشم کم شنوا شده … گوش راست ۹۰درصد می شنوم و گوش چپ ۶۰ درصد… سوالم اینه چرا صدای برگشته ممکنه من ناشنوا بشوم؟

  1. کلینیک آوای شریعتی گفت:

   سلام
   عرض ادب
   شما در واقع باید بررسی بشید که آیا فقط مشکل پارگی عروق مفصل دارید یا اینکه مشکل عفونتهای استخوانچه ی گوش میانی هم داشتید،چون گاهی وقتها که پارگی پرده طولانی میشه ما بهش میگیم اوتیدمدیای مزمن و اون ممکنه درگیر استخوانچه هم ایجاد کنه و درگیری های دیگه
   باید بررسی شید ببینیم علت کاهش شنوایی شما صرفا پارگی پرده بوده یا مسائل دیگه و یه تست شنوایی جدید بگیریم ازتون.

 3. احمد درفشدار گفت:

  سلام، چند ماه است که هنگام دفع باد گلو يا سکسکه گوش چپ ام صدايي شبيه به “قلج قلچ” مي کند. ضمناً از قديم يک سوت ملايم دارد که به آن عادت کرده ام اما چند ماه است که صداي ضربان قلبم را نيز در گوش چپم، بخصوص هنگام خواب، احساس مي کنم. من مردي 72 ساله هستم و تقريباً مشکل شنوايي يا سرگيجه ندارم و براي کنترل فشار و قند خونم دارو مصرف مي کنم.

  1. کلینیک آوای شریعتی گفت:

   سلام
   وقت خوش
   شنیدن صدای ضربانی در گوش حتما نیاز به بررسی داره
   چون گاهی ممکنه که گرفتگی برخی عروق خونی گردنی باعث این احساس ضربانی بشه مخصوصا اگر یکطرفه باشه حتما نیاز به بررسی این صدا دارد.
   توصیه ما اینه که با کسب یه تایم مشاوره از کلینیک آوای شریعتی، اقدام به دریافت نوبت برای ویزیت توسط دکتر رسولی فرد نمائید.

   09356900780
   021-22270117

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *