فهرست مطالب قیمت سمعک

 • درباره قیمت سمعک بیشتر بدانیم
 • قیمت سمعک ، هزینه یا سرمایه گذاری؟
 • قیمت سمعک ، پیشگیری از خسارات و هزینه های گزاف
 • چرا باید سمعک بخرم؟
 • پیامد های عدم استفاده از سمعک
 • دلیل گران پنداشتن قیمت سمعک
 • جدید برای تعدیل قیمت سمعک

ادامه مطالب قیمت سمعک

 • چرا قیمت سمعک معمولا بالاست؟
 • آیا خرید سمعک دست دوم راهکار خوبی برای کاهش قیمت سمعک است؟
 • هزینه های جانبی سمعک شامل چه مواردی می باشد؟
 • خرید سمعک معمولا هزینه های جانبی زیر را نیز شامل می شود:
 • عوامل تاثیر گذار در قیمت سمعک
 • سطوح مختلف فناوری سمعک ها
 • آیا خرید سمعک به صرفه است؟
 • خرید سمعک به صورت آنلاین

 

درباره قیمت سمعک بیشتر بدانیم

بیش از 5 درصد جمعیت جهان دچار مشکلات شنوایی هستند. بسیاری از آنان به ویژه در کشورهای کم درآمد و متوسط به دلیل بالا بودن قیمت سمعک نمی توانند شنوایی خود را بهبود ببخشند و این امر سایر ابعاد زندگی آنان را تحت تأثیر قرار می دهد.

همان گونه که برای خرید یک گوشی همراه هوشمند و یا خرید یک تلویزیون با مارک های مختلف، زمان می گذارید و از میان طیف وسیعی از قیمت ها، مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب می کنید، خرید سمعک نیز نیاز به دقت و توجه ویژه ای داشته و یک سرمایه گذاری مهم در بهبود کیفیت زندگی شما می باشد.

قبل از گرفتن سمعک و مطلع شدن از قیمت آن بهتراست که شما تحت یک ارزیابی شنوایی قرار بگیرید تا نوع و میزان کم شنوایی شما مشخص شود درنهایت مناسب ترین سمعک را با توجه به شرایط شما به شما معرفی نماییم.

برای اینکه از انتخاب و خرید سمعک خود راضی باشید، پییشنهاد آوای شریعتی برای شما عزیزان این است که ویس مربوط به فاکتورهای انتخاب سمعک را گوش دهید.
هر سوالی در ین خصوص داشید میتوانید از دکتر رسولی فرد و تیم آوای شریعتی بپرسید.

کلینیک آوای شریعتی - سمعک - قیمت سمعک - چرایی خرید سمعک

 

قیمت سمعک ، هزینه یا سرمایه گذاری؟

قیمت سمعک ها بسته به سطح تکنولوژی و ویژگی های آن ها متفاوت خواهد بود.

بنابراین در این نوشتار قصد داریم تا شما را با قیمت سمعکها و همه ی آن چه که باید در این خصوص بدانید آشنا کنیم.

 

 شروع قیمت 1.290.000 تومان
سقف قیمت 11.000.000 تومان

 

سال ها پیش مطالعه ای توسط آر. آدلر (R.Adler) در حوزه ی ارتباطات انجام شد که نتایج آن نشان می داد ما به طور میانگین حدود 70% از وقت خود را در ارتباط با دیگران به سر می بریم.  از این درصد معین، 9 درصد آن با نوشتن، 16 درصد آن با خواندن، 30 درصد با حرف زدن و 45 درصد فقط با گوش دادن است! از نظر زمانی بیش از 5 ساعت درشبانه روز را صرف گوش دادن می کنیم. اگر قیمت سمعکی که برای خود تهیه می کنید را با در نظر گرفتن عمر مفید سمعک به این مقدارها تقسیم کنید، می بینید که چندان هزینه ی بالایی نیست.

نکته ی حائز اهمیت این است که هرچه در کار و زندگی خود ارتباطات بیشتری داشته باشید، هزینه کردن برای تهیه سمعک اهمیت بیشتری می یابد. قیمت سمعک در مدل هایی که فناوری پیشرفته تر و امکانات بیشتری دارند، بالاتر است و البته بر این اساس که در هر شرایطی به این فناوری ها نیاز خواهید داشت، پرداخت قیمت سمعک های مدرن هزینه ی بیهوده ای نیست. بهره مندی از شنوایی طبیعی، صحیح و دقیق به شما این امکان را می دهد که در برقراری ارتباطات روزانه راحت و توانمند باشید و این بسیار ارزشمندتر از نقدینگی ای است که برای پرداخت قیمت سمعک از جیب شما می رود.

عدم استفاده از سمعک، برای بزرگسالان و کودکان پیامدهای جبران ناپذیری دارد. نقص در عملکرد یکی از این پیامدهاست. بزرگسالان نمی توانند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنند. کودکان ناشنوا و کم شنوا به دلیل اختلال یا نبود قوه ی شنیداری نمی توانند از زبان گفتاری نیز استفاده کنند. همچنین در کودکان محصل، به دلیل اختلال در شنوایی، نیاز به کمک آموزشی بیشتری دارند. پیامد دیگر آن تاثیرات عاطفی است. افراد دارای مشکلات شنوایی به ویژه افراد مسن، به مرور گرفتار تنهایی و انزوا می شوند. پیامد مهم دیگر، اثر اقتصادی است که در ادامه آن را شرح خواهیم داد.

 

آوای شریعتی- قیمت سمعک - قیمت سمعک ، پیشگیری از خسارات و هزینه های گزاف

 

قیمت سمعک ، پیشگیری از خسارات و هزینه های گزاف

سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین می زند که مشکلات شنوایی رسیدگی نشده، هزینه و خسارت سالیانه 750 میلیارد دلاری در جهان را به همراه دارد. این شامل هزینه های بخش بهداشت (هزینه هایی به جز تهیه ی ابزارهای شنوایی)، هزینه های پشتیبانی آموزشی و هزینه های بسیار بالای از دست دادن بهره وری و هزینه های اجتماعی است.

آمار این سازمان نشان می دهد کودکان کم شنوا و ناشنوا در کشورهای درحال توسعه معمولا از تحصیل محروم اند و عده ی کمی در میان آن ها هستند که تحصیل می کنند. بسیاری از بزرگسالان مبتلا به کم شنوایی بیکار هستند یا در صورت اشتغال، درصد بالایی از آنان در رده های شغلی پایین تر نسبت به سایر نیروهای کاری که دانش و مهارت یکسانی با آن ها دارند، قرار می گیرند و از درآمد کمتری بهره مند می شوند.

قیمت سمعک هرچه برای سمعکی پیشرفته تر و مجهز تر پرداخت شود، در پیشگیری از این خسارات عظیم و بعضا جبران نشدنی مؤثر خواهد بود.

 

چرا باید سمعک بخرم؟

علاوه بر دوری گزیدن از پیامد های ذکر شده، از جمله دیگر عللی که افراد بایستی با در نظر گرفتن مناسب ترین قیمت سمعک در اسرع وقت اقدام به خرید این دستگاه نمایند، بهبود کیفیت زندگی است.

کمی با خود فکر کنید. آیا می توانید قیمت مکالمات از دست رفته با همسر، خانواده، دوستان و همکاران خود را محاسبه کنید؟ شنیدن خنده فرزندان و یا نوه ها، آهنگ آب و صدای پرنده ها و یا حتی شنیدن صدای باران و … از جمله صدا های مهم زندگی هستند که شنیدن آن ها می تواند از لذت بخش ترین قسمت های زندگی هر فردی باشد. بنابراین قیمت سمعک در برابر قیمت ان چه که به دست می آورید بسیار ناچیز است.

همچنین یک مطالعه توسط مؤسسه Better Hearing بیش از 40 هزار خانوار را مورد بررسی قرار داده است. نتایج این مطالعه نشان می دهد که کم شنوایی درمان نشده به علت قیمت سمعکها باعث کاهش درآمد سالیانه در حدود 30 هزار دلار می شود. حال آن که استفاده از سمعک می تواند تا حدود 50 درصد این تاثیرات را در زندگی کم شنوایان بکاهد. این یک بازده خوب جهت سرمایه گذاری مطمئن برای شما است.

پیشنهاد آوای شریعتی برای شما عزیزان برای خرید سمعک متناسب با وضعیت شنوایتان این است که مطالب مربوط به سمعک و کاربردهای آن و اجزای سمعک را مطالعه کنید و اگر سوالی در این خصوص داشتید با کارشناسان ما در کلینیک آوای شریعتی مطرح نمائید.

 

پیامد های عدم استفاده از سمعک

اگر چه که معمولا به علت قیمت سمعک ها معمولا افراد خرید آن را به تعویق انداخته و ترجیح می دهند تا با مشکل کم شنوایی خود سازگاری یابند اما این دست از افراد بایستی توجه کنند که کم شنوایی درمان نشده می تواند با  از دست دادن شنوایی و دیگر عوارض و پیامد های خطر آفرین برای سلامتی همراه باشد.

آوای شریعتی - قیمت سمعک - پیامد های عدم استفاده از سمعک

بنابراین از جمله پیامد های عدم استفاده از سمعک به دلیل بالا بودن قیمت سعمک می توان موارد زیر را نام برد:

 • کاهش شناختی
 • انزوای اجتماعی
 • خطر عدم تعادل و افتادن
 • عدم امکان شنیدن مزاحمان و گریز از موقعیت های خطرناک
 • عدم امکان شنیدن زنگ خطر یا آژیرهای وسایل نقلیه همچون پلیس و آمبولانس

 

دلیل گران پنداشتن قیمت سمعک

 

یکی از عمده ترین مسائلی که سبب می شود قیمت سمعک در نظر کاربران و مصرف کنندگان گران بیاید، عدم شفافیت پروسه ای است که برای یک سمعک طی می شود تا به دست کاربر برسد. بسیاری از متخصصان مراقبت شنوایی تمامی هزینه های صورت گرفته و خدمات خود را در قیمت سمعک، نهایی می کنند.

در واقع آنچه برای مصرف کننده شفاف نمی شود، در حالی که باید بداند، این است که مبلغی که شاید تنها تحت عنوان قیمت سمعک پرداخت می کند، شامل تمام هزینه های تولید، تحقیق و توسعه، هزینه های ارائه شامل دستمزدها، آموزش ها، مجوزها، دستگاه های تشخیص و معاینه به علاوه ی هزینه های پشتیبانی دائمی از بیمار است. اگر برای شفاف سازی تک تک این هزینه ها طرح و برنامه ای صحیح وجود داشته باشد، کاربر از قیمت سمعک شگفت زده و یا ناراضی نخواهد شد.

در حقیقت طبق استانداردهای جهانی یک سوم قیمت سمعک برای خود آن و دوسوم برای خدمات است زیرا کلید اصلی برای درمان مشکلات شنوایی، تخصص شخصی است که این ابزار را برای مصرف کننده آماده و شخصی سازی می کند و پس از آن نیز مراقبت ها و رسیدگی های لازم را انجام می دهد.

 

آوای شریعتی - قیمت سمعک - اقداماتی جدید برای تعدیل قیمت سمعکاقداماتی جدید برای تعدیل قیمت سمعک

درست است که پیشرفت و افرودن آپشن های محصول تکنولوژی بهای تمام شده ابزارها و وسایل را بالا می برد، اما نقشی هم در آسان سازی و کاهش قیمت دارد.

 

از مهم ترین راه حل های ارائه شده برای کاهش قیمت سمعک در جهان، امکانات آنلاین برای تشخیص و سفارش سمعک است.

 

وب سایت HIA یکی از پیشگامان این حوزه است که با ایجاد امکاناتی آنلاین برای سنجش شنوایی به کاربران کمک می کند.

سپس سمعک مناسب در سایت به بیمار توصیه می شود و بیمار با پرداخت آنلاین قیمت سمعک ، می تواند آن را دریافت کند. با ایجاد این امکان، بیماران می توانند چندصد دلار در پرداخت قیمت سمعک صرفه جویی کنند.

 

 

چرا قیمت سمعک معمولا بالاست؟

اگر چه تعیین قیمت دقیق سمعک دشوار است، اما قیمت سمعک ها معمولا بسته به نوع فناوری آن ها از 1 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان متفاوت می باشد. معمولا اغلب افراد کم شنوا برای هر 2 گوش خود نیاز به سمعک دارند و معمولا بیمه ها نیز هزینه های خرید سمعک را متقبل نمی شوند.

 بنابراین امروزه متاسفانه بسیاری از افرادی که مشکل کم شنوایی دارند، به علت قیمت سمعکها که معمولا زیاد است، با مشکل کم شنوایی خود دست و پنجه نرم می کنند.

 

آوای شریعتی - قیمت سمعک - خرید سمعک دست دومآیا خرید سمعک دست دوم راهکار خوبی برای کاهش قیمت سمعک است؟

 

شاید این روزها آگهی هایی در سایت های گوناگون خرید و فروش مبنی بر فروش سمعک ارزان یا دست دوم ببینیم و به دلیل صرفه جویی در قیمت سمعک تمایل به خرید آن ها را پیدا کنیم.

در بیشتر موارد این ابزارها سمعک نیستند بلکه فقط تقویت کننده ی صدا هستند و استاندارهای سمعک را ندارند. مشکل دیگر این است که اگرچه شاید قیمت سمعک ارزان تر باشد اما از گارانتی لازم بهره مند نیست و خرید آن ریسک دارد.

 

وزارت بهداشت نیز خرید و فروش این وسایل را ممنوع کرده است.

قیمت سمعک هزینه ای نیست که به شما خسارت وارد کند بلکه علاوه بر تأمین سلامت شما، با بهینه سازی ارتباطات و پیشگیری از مشکلاتی که پیامد نداشتن سمعک هستند، نوعی سرمایه گذاری همه جانبه در زندگی شما عزیزان به شمار می رود. برای آگاهی از قیمت سمعک مناسب خود و برندهای معتبر، با متخصصان آوای شریعتی در ارتباط باشید.

 

 

 

هزینه های جانبی سمعک شامل چه مواردی می باشد؟

از آن جایی که قیمت سمعک معمولا بالا است بهتر است بدانید که این هزینه ها شامل چه مواردی می باشد.

 

خرید سمعک معمولا هزینه های جانبی زیر را نیز شامل می شود:

 • هزینه های مربوط به تست شنوایی
 • هزینه ی دریافت مشاوره
 • قالب گیری از گوش و ساخت قالب
 • هزینه های پیگیری و انجام تنظیمات سمعک( تنظیم سمعک براساس آخرین تکنولوژی های روز دنیا با دستگاهی به نام REM)
 • تمیز کردن روزمره
 • گارانتی
 • باتری

 

کلینیک آوای شریعتی - سمعک - قیمت سمعک - هزینه های جانبی خرید سمعک

 

عوامل تاثیر گذار در قیمت سمعک

مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت سمعک ها عبارت است از:

 1. سطح فناوری و ویژگی های سمعک

سطح فناوری و ویژگی های سمعک از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت سمعک ها می باشند. همان گونه که در بیشتر تجهیزات الکترونیکی می توانید این ویژگی را پیدا کنید، سمعک ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده و سمعک هایی که با آخرین تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده اند، قاعدتا قیمت بالاتری دارند. همچنین ویژگی های سمعک همچون امکان شارژ مجدد و یا پخش موسیقی نیز می تواند قیمت سمعکها را بالا ببرد.

البته توجه کنید که معمولا تولیدکنندگان سمعک تلاش می کنند تا محصولات مختلف با عملکرد های متفاوتی را تولید کنند تا قیمت سمعک برای همگان مناسب باشد و هر فردی بتواند بر حسب بودجه ی شخصی خود، یکی از انواع آن را خریداری نماید.

 1. نیاز های شنیداری

نیاز های شنیداری که از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت سمعکها می باشد به این معنا است که به طور مثال چنانچه فردی در محیط های شلوغ کار می کند و نیاز به شنیدن دقیق صداهای اطراف دارد، بایستی از سمعک های با تکنولوژی بالاتر استفاده نماید.

 1. میزان کم شنوایی

میزان کم شنوایی نیز در قیمت سمعکها تاثیر گذار است. به این معنا که چنانچه میزان کم شنوایی کم باشد، می توان از سمعک های با تکنولوژی پایین تر استفاده نمود که هزینه های پایین تری دارند.

 1. نوع کم شنوایی

کم شنوایی های یک طرفه یا دو طرفه به این معنا که چنانچه شما برای هر 2 گوش خود نیاز به سمعک داشته باشید، مسلما هزینه های بیشتری را نیز باید بپردازید.

 1. سلیقه ی شخصی

سلیقه نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت سمعک می باشد. در واقع چنانچه شما تمایل داشته باشید تا از سمعک های نامرئی استفاده نمایید و یا سمعک هایی را انتخاب کنید که تکنولوژی های پیشرفته تری دارند، بایستی هزینه های بیشتری را نیز پرداخت نمایید.

 

سطوح مختلف فناوری سمعک ها

همانطور که گفتیم قیمت سمعک بسته به سطح فناوری آن ها متفاوت خواهد بود.

سطوح مختلف فناوری سمعک ها عبارت است از:

 1. سمعک های با فناوری عالی

از جمله ویژگی های سمعک با فناوری عالی که بر روی قیمت سمعک تاثیر گذار است، عبارتند از:

 • مناسب برای افراد فعال
 • سرکوب صوتی خودکار در انواع محیط
 • بهترین وضوح گفتار و طبیعی ترین صدا
 • 360 درجه صدا
 • قابل شارژ
 • پخش مستقیم بی سیم
 1. سمعک های با فناوری متوسط

از جمله ویژگی های سمعک با فناوری متوسط که بر روی قیمت سمعک تاثیر گذار است، عبارتند از:

 • مناسب برای افراد فعالی که در محیط های نسبتا ساکت نیز حضور دارند.
 • سرکوب صوتی خودکار در انواع محیط
 • وضوح صدای خوب در موقعیت های پیچیده
 • جمع آوری صدا ها از جهات مختلف و تقویت آن ها
 1. سمعک های با فناوری سطح پایه

از جمله ویژگی های سمعک با فناوری سطح پایه که بر روی قیمت سمعک تاثیر گذار است، عبارتند از:

 • مناسب برای افرادی که سبک زندگی آرام و کم تحرکی دارند
 • کیفیت کلی خوب
 • مدیریت بازخورد
 • سرکوب اولیه صدا

 

آیا خرید سمعک به صرفه است؟

قیمت سمعک معمولا شامل هزینه های خود دستگاه و هزینه های جانبی ذکر شده در این مقاله می باشد.

اما توجه کنید که هزینه های سمعک در واقع شامل هزینه های تحقیقات لازم برای به روز بودن و بهره مندی از آخرین تکنولوژی های روز دنیا می باشد. به این معنا که کمپانی های تولید سمعک معمولا سالیانه صد ها میلیون دلار را برای بهبود عملکرد سمعک ها هزینه می کنند و این سرمایه گذاری ها منجر به ارائه ی خدمات بهتر به مردم می شود.

حال قصد داریم تا با یک حساب و کتاب سر انگشتی و از بعدی دیگر به موضوع قیمت سمعک بنگریم و به سوال این که آیا خرید سمعک به صرفه است، پاسخ دهیم.

توجه کنید که اگر قیمت سمعک مورد نیاز شما ( در گران قیمت ترین حالت) 10 میلیون تومان باشد و طول عمر آن نیز 8 سال در نظر گرفته شده باشد، در واقع شما سالیانه یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان و ماهیانه 104 هزار تومان و روزانه تنها 3 هزار تومان را پرداخت کرده اید.

به عبارت دیگر اگر چه که کل قیمت سمعک زیاد است اما مبلغی را که شما به صورت روزانه و یا ماهیانه برای داشتن شنوایی بهتر هزینه می کنید، در مقابل آن چه که دریافت می کنید کم بوده و حتی از هزینه های خورد و خوراک و دیگر هزینه های جانبی شما نیز کمتر خواهد بود. در واقع این مبلغ تنها هزینه ی یک کابل تلویزیون برای شما بوده، حال آن که پرداخت این قیمت سمعک و استفاده مداوم از آن می تواند مزایای بسیاری را در زندگی و ارتباطات شما داشته باشد.

 

خرید سمعک به صورت آنلاین

در گذشته خرید سمعک و مقایسه قیمت سمعک تنها با مراجعه به کلینیک های شنوایی امکان پذیر بود، اما امروزه خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، روش های مدرنی برای خرید سمعک وجود دارند که از جمله آن ها می توان خرید سمعک به صورت آنلاین را نام برد.

اگر چه که می توانید برای تست شنوایی خود، ابتدا به یک کلینیک شنوایی مراجعه کنید، اما توجه کنید که شما تعهدی برای خرید سمعک از جایی که تست شنوایی خود را انجام داده اید، ندارید.

از آن جایی که قیمت سمعک معمولا در کلینیک ها بالا است، شما می توانید به راحتی و تنها با چند کلیک از داخل منزل، مناسب ترین قیمت سمعک را بسته به نیاز های خود انتخاب کرده و سپس به صورت آنلاین آن را خرید نمایید.

 

برای اطلاع از قیمت دقیق تر سمعک خود به کلینیک آوای شریعتی مراجعه نمایید.