شنوایی یک توان قابل توجه است که ارتباط مستمر ما را با محیط اطرافمان حفظ می‌کند. سمعک‌ها به عنوان ابزارهای بهبود شنوایی، با تمام پیشرفت‌ها این امکان را برای کاربران ایجاد می‌کنند که با بهترین کیفیت با محیط اطراف در ارتباط باشند. زیمنس شناخته شده‌ترین برند در زمینه تولید انواع سمعک است. این مطلب تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره سمعک شارژی زیمنس را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

درباره برند زیمنس/ سیگنیا

برند زیمنس معتبرترین برندی است که در تاریخچه و سابقه کار طولانی خود، در راستای طراحی و تولید ابزارهای کمک شنوایی کارآمد تلاش کرده است. این برند به تولید با کیفیت‌ترین انواع سمعک مشهور است. اکنون تولید سمعک‌های زیمنس به شرکت سیوانتوس انتقال یافته است. این شرکت سری جدید سمعک‌ها را با نام سیگنیا وارد بازار می‌کند. بنابراین تجربه‌ای ۱۳۰ ساله پشت تولید سمعک شارژی زیمنس / سیگنیا است.

 

چرا نیاز به سمعک شارژی زیمنس داریم؟

از دست دادن توان شنوایی حتی برای لحظاتی کوتاه می‌تواند ارتباط ما را با محیط و اطرافیان مختل کند. این رخداد ممکن است در برخی موقعیت‌ها تأثیراتی مهم بگذارد یا حتی خطرناک باشد. سمعک‌ها ابزار و واسطه‌ی شنیدن محیط اطرافمان هستند. با پیشرفت‌های دانش و فناوری در دهه‌های اخیر، این ابزارها تبدیل به دستگاه‌هایی هوشمند، سریع و بی‌نهایت قدرتمند شده‌اند.

سمعک‌های جدید همانند لپ‌تاپ یا تلفن هوشمندی شده‌اند که می‌توانیم آن‌ها را به گوش‌های خود نصب کنیم. با این حال، مشکلی جدی در این زمینه باقی بود و آن این بود که باطری سمعک‌ها برخلاف سایر دستگاه‌های هوشمند قابل شارژ نبودند. اینک سمعک شارژی زیمنس یا سیگنیا این مشکل را نیز برطرف کرده است.

سمعک شارژی زیمنس چه قابلیت‌ها و مزایایی دارد؟

سمعک شارژی زیمنس انقلابی در کیفیت شنوایی و نیز در کیفیت زندگی و ارتباطات شما عزیزان ایجاد می‌کند. با برخی از آن‌ها آشا شوید:

  • سمعک شارژی سیگنیا می‌تواند تا ۲۵ درصد درک بهتری با شنوایی طبیعی به فرد بدهد. مشکل وزوز و نویزهای اضافه در این سمعک‌های پیشرفته تا حد قابل توجهی برطرف شده است. این به معنای تمرکز بهتر روی صداهای مورد نیاز است که خصوصا در محیط‌های پر سروصدای دنیای امروز بسیار ضروری است.
  • سمعک قابل شارژ زیمنس مدت طولانی‌تری در روز همراه شماست. دیگر نیازی به تعویض باطری و قطع ارتباط با اطراف ندارید. همچین به دلیل ضعیف شدن باطری کیفیت صداها را از دست نمی‌دهید. افزایش و استمرار در دسترسی به صداها، در اعتماد به نفس شما اثر خواهد گذاشت.
  • سمعک قابل شارژ زیمنس شما را از تهیه مکرر باطری معاف می‌کند. طبق تخمین‌ها و آمارها، هر سمعک غیرقابل شارژ، در سال حدود ۲۰۰ باطری مصرف می‌کند. بنابراین خرید نوع قابل شارژ از نظر اقتصادی برای شما مقرون‌به‌صرفه‌تر است. همچنین از آن‌جا که باطری‌های یک‌بارمصرف استفاده نمی‌کنید، به سود محیط زیست عمل کرده‌اید. زیرا باطری‌ها معمولا به درستی بازیافت نمی‌شوند و آب و خاک را نیز در معرض آلودگی بالایی قرار می‌دهند. تعداد ۲۰۰ باطری مورد مصرف یک نفر را در صدها هزار نفر ضرب کنید، متوجه می‌شوید که چه آسیب عظیم و جبران‌ناپذیری متوجه محیط زیست است. پس می‌بینید که خرید این سمعک از چندین جهت سودمند است.
  • معاف شدن از تعویض باطری برای شما آسودگی بیشتری دارد. چه نخستین بار است که قصد استفاده از سمعک دارید و چه از آن استفاده‌های مقطعی دارید، این نوع سمعک به شما توصیه می‌شود. با تهیه سمعک شارژی سیگنیا دیگر نیازی نیست که حتما همراه داشتن یک جفت باطری را به خاطر بسپارید.
  • تعویض باطری‌های سمعک کاری باظرافت و دشوار است. این کار معمولا برای افرادی که مبتلا به آرتروز یا بی‌حسی در نوک انگشتان هستند، مشکل‌ساز است. همچنین فکر کردن به این‌که چه زمانی وقت تعویض باطری می‌رسد، برای شما دغدغه‌ی فکری اضافه‌ای ایجاد می‌کند. به همین دلیل استفاده از سمعک شارژی زیمنس از هرجهت اضطراب شما را می‌کاهد.

سوالات مهم در مورد سمعک شارژی زیمنس

 

۱- عمر باطری ‌های سمعک قابل شارژ چقدر است؟

معمولا چند ماه کار می‌کنند که در مقایسه با عمر چند روزه‌ی باطری‌ های یک‌بارمصرف جالب توجه است.

۲- قیمت سمعک زیمنس به چه مواردی بستگی دارد؟

مدل‌های این سمعک متنوع است. قیمت آن‌ها بر اساس امکانات و تجهیزاتی که دارند، متفاوت است.

۳- چگونه مطمئن شویم سمعک زیمنس اصل تهیه می‌کنیم?

مراکز و کلینیک‌های معتبری وجود دارند که به شما کالای اصل را ارائه می‌دهند. از مراجعه به اشخاص و مراکز نامعتبر پرهیز کنید.

۴- چگونه سمعک متناسب با نیاز خود را تهیه کنیم؟

پیش از تهیه سمعک باید حتما با یک ادیومتریست (شنوایی‌شناس) مشورت کنید و تحت معاینه‌ی او قرار گیرید. او با توجه به وضعیت گوش و شنوایی شما و نیز شرایط زندگی و شغل شما سمعکی مناسب تجویز می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *