اخبار

✔ سمعک زیمنس |کنترل سمعک زیمنس با تلفن همراه 2020

آوای شریعتی - جدیدترین تکنولوژی سمعک زیمنس - اسلایدر

فهرست مطالب سمعک زیمنس

 • سمعک زیمنس
 • نحوه استفاده از سمعک نامرئی زیمنس
 • چرا سمعک زیمنس !؟
 • کمی درباره سمعک زیمنس بدانیم!
 • سمعک خوب چه ویژگی هایی دارد؟
 • چه سمعکی پیشنهاد می ­کنید؟
 • کمپانی سمعک زیمنس
 • تکنولوژی سمعک زیمنس
 • سمعک زیمنس چه ویژگی هایی دارد؟
 • انواع سمعک زیمنس
 • نام گذاری انواع سمعک زیمنس بر اساس حالت قرار گرفتن بر روی گوش و شکل ظاهری

ادامه مطالب سمعک زیمنس

 • اسامی سمعک های زیمنس !؟
 • جدیدترین تکنولوژی سمعک زیمنس ؛ کنترل با تلفن همراه
 • تاثیر سمعک زیمنس در رفع وزوز گوش و مشکلات شنوایی
 • سمعکهای زیمنس و تکنولوژی های به کار رفته در آن
 • سمعکهای زیمنس و تکنولوژی وایرلس
 • انواع سمعک های زیمنس
 • سمعک زیمنس پشت گوشی
 • سمعک زیمنس داخل گوشی
 • وزوز گوش و سمعکهای زیمنس
 • تهیه انواع سمعک زیمنس با کیفیت بالا
 • قیمت سمعک زیمنس چقدر است؟

سمعک زیمنس و سیگنیا:

برای بهبود شنوایی در افراد کم شنوا، معمولا سمعک تجویز می شود. مشکل کم شنوایی معمولا در روحیه افراد تاثیر گذاشته و ممکن است باعث کاهش عملکرد آن ها در اجتماع شود. در واقع استفاده از یک سمعک خوب کیفیت زندگی را ارتقا می بخشد و باعث بهبود سلامت روانی افراد می شود.

خداوند نعمت های بی شماری را به انسان ها ارزانی داشته است. یکی از این نعمت ها شنوایی است. شنوایی به اندازه سایر ابزاری که انسان برای آموختن از آن استفاده می کند، با اهمیت است. اگرچه در صورت ناشنوایی یادگیری و آموختن برای انسان ناممکن نخواهد بود ولی بسیار دشوار است. در اهمیت حس شنوایی می توان جمله ای را از هلن کلر گفت که “گویا تر از هر سخنی است. وی که به عنوان یکی از موفق ترین افراد استثنایی است میگوید، اگر من فرصتی داشتم که یکی از دو حس خود را بازیابم بی شک ترجیح می دادم نابینا بمانم ولی بشنوم”.

ما برای آن که فعالیت روزمره خود را داشته باشیم و بتوانیم از اطراف خود شناخت پیدا کنیم، نیاز به شنیدن داریم. برای هماهنگ بودن با تمامی اتفاقات زندگی نیاز است تا آن چه که در اطرافمان اتفاق می افتد را درک کنیم. اما اگر مشکلی برای شنوایی ما پیش آید، چگونه می توان این ارتباط را با جهان پیرامون حفظ کرد؟

اما چطور می توان یک سمعک مناسب خریداری کرد؟

 انتخاب یک سمعک مناسب، از مهم ترین مسائلی است که افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. اگر برای خرید سمعک سردرگم هستید، خواندن این مطلب به خوبی شما را راهنمایی خواهد کرد.

امروزه در بازار، سمعک های بسیاری عرضه شده است اما محبوب ترین و معروفترین برندی که طرفداران زیادی دارد، محصولات برند زیمنس است. ممکن است حین خرید، به شما دو سمعک زیمنس و سیگنیا را پیشنهاد دهند، در این صورت این سوال برای شما حتما پیش خواهد آمد که کدام برند مناسب تر است؟ آیا سمعک زیمنس و سیگنیا یکی هستند؟

تاریخچه شرکت زیمنس  به خوبی می تواند به این سوال شما پاسخ دهد.

شرکت زیمنس، از بزرگترین تولد کننده های تجهیزات شنوایی در دنیا بود. سمعک های این شرکت، مورد توجه بسیاری از افراد کم شنوا قرار گرفت به طوری که در سطح بازار توانست به محبوبیت زیادی دست پیدا کند. اما پس از چندین سال فعالیت، در سال 2015 این شرکت به شرکت سیوانتوس واگذار شد. پس از آن شرکت سیوانتوس محصولات خود را با برند سیگنیا تولید کرد و تا به امروز محصولات خود را با این نام عرضه می نماید.

البته شرکت سیوانتوس برخی از سمعک ها را با نام رکستون، ای ام و ادیوسرویس نیز تولید می نماید.

آیا برند زیمنس و سیگنیا یکی هستند؟

برخلاف تصوری که عموم مردم دارند، سیگنیا از مدل های سمعک زیمنس نیست و خود یک برند است که شرکت سیوانتوس محصولات را با این نام تولید و عرضه می کند. تا قبل از این شرکت زیمنس محصولات خود را با سیستم پردازشی باینکسBinax و مایکان Micon تولید می کرد اما پس از واگذاری این شرکت به شرکت سیوانتوس  در سال 2016 تمامی محصولات با سیستم پردازشی (پلتفرم) پرایمکس (Primax)، اِن‌ایکس (NX)، اکسپرینس (Xperience) و ای‌ایکس (AX) تولید می شوند و به همین دلیل محصولاتی که امروزه از خانواده زیمنس معرفی می شود تحت عنوان سیگنیا هستند.

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و ورود فناوری به زندگی، می توان مشکل شنوایی را تا حدودی برطرف نمود. سمعک یکی از ابزاری است که به افراد کم شنوا کمک می کند تا مشکلی در شنوایی خود نداشته باشند. اما انتخاب یک نوع سمعک مناسب و با کیفیت یکی ازمهم ترین دغدغه افرادی است که در شنوایی خود دچار مشکل هستند. ما قصد داریم در این محتوا شما را با یکی از بهترین انواع سمعک، سمعک زیمنس آشنا کنیم.

نحوه استفاده از سمعک نامرئی زیمنس

 

همانطور که در این ویدئو مشاهده می کنید نحوه استفاده از سمعک نامرئی زیمنس را به صورت خیلی کاربردی و راحت نشان میدهد و اینکه چقدر سمعک نامرئی زیمنس در کانال گوش راحت پنهان می شود و در ضمن یک سمعک کاربردی بسیار کوچک و در مقابل شنوایی خوب و بسیار بالا برایتان به ارمغان می آورد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سمعک ، نحوه استفاده دقیق و دریافت پاسخهای خود می توانید با مشاوران کلینیک آوای شریعتی تماس و ارتباط داشته باشید.

 

 

شرکت های بسیاری وجود دارند که در زمینه تولید سمعک فعالیت می کنند. شرکت زیمنس به دلیل درخششی که درعرضه سمعک داشته توانسته سهم ویژه ای را در بازار به خود اختصاص دهد.

در برهه هایی از زندگی، افراد نیازمند می­شوند که از وسیله ای برای بهبود بخشیدن به شنیدن صدا های اطرافشان استفاده کنند. این نیاز لزوما در افراد مسن نیست، بلکه ممکن است حتی کودکان، نوجوانان، جوانان و… نیز بر حسب اتفاق و یا حوادث پیش آمده ناگزیر به استفاده از سمعک شوند. در این زمان همه افراد به دنبال بهترین توع یک سمعک هستند تا با کمک آن بتوانند خیلی زیبا تر و شیوا تر صدا ها را بشوند.

زندگی مدرن و فناوری جدید باعث ایجاد رضایت بیشتری در انسان شده که بخشی از این رضایتمندی برای استفاده کنندگان سمعک می باشد که در فناوری جدید، سمعک ها را به اندازه یک دانه قهوه کوچک کرده است و آنها را تقریبا نامرئی می کند.این سمعک های دیجیتال هر چند کوچک، قدرت زیادی را در خود جای می دهند. آنها با عملکردهای اتوماتیک مانند کاهش نویز و تشخیص بهتر گفتار مجهز شده اند.

علاوه بر این ، برخی از سمعک های مدرن به شما امکان می دهند تلفن هوشمند، تلویزیون یا هر وسیله مجهز به بلوتوث را با سمعک خود جفت کنید. این ویژگی به شما امکان می دهد نه تنها تماس های تلفنی بلکه موسیقی ، فیلم و نمایش های تلویزیونی را مستقیماً به سمعک های خود انتقال دهید. فناوری پیشرفته این سمعک های نامرئی باعث می شود که عمل شنوایی چیزی فراتر از گذشته باشد.

در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین نوع سمعک ( سمعک زیمنس ) آشنا کنیم.

چرا سمعک زیمنس !؟

در ویس زیر به پاره ای از بهترین فاکتورهای انتخاب نوع و برند سمعک از زبان خانم دکتر رسولی فرد، متخصص شنوایی و تعادل اشاره شده است:

 

اما چه عواملی باعث محبوبیت سمعک زیمنس شده است؟

یکی از راهبردهایی که کمپانی زیمنس بر آن تاکید بسیارداشته پویایی و عدم در جا زدن این مجموعه است. کمپانی زیمنس خود را به طراحی و ساخت یک کالا محدود نکرده است و سعی می کند محصولاتش را با طراحی های جدید و منحصر به فرد ارائه دهد. به همین دلیل توانسته در بازار، رقابتی سالم با حریفان خود داشته باشد.

با توجه به نوآوری ها و به روز رسانی ها که شرکت زیمنس در طراحی سمعک ها انجام می دهد، میتوان این ادعا را کرد که کمپانی زیمنس به طور متوسط هر دوسال مدل های جدیدی از انواع سمعک را روانه بازار می نماید. از آخرین مدل هایی که کمپانی زیمنس از سال 2012 تا 2020 توانسته به بازار عرضه کند میتوان به مدل های Micon، Binax ، Primax ،اشاره کرد تا به جرات می توان گفت نیاز یک مددجو را رفع می نماید.

یک نکته ای که باعث محبویت سمعک زیمنس شده، تنوع در قیمت محصولات عرضه شده این کمپانی می باشد. تولیدکننده موفق کسی است که در کنار همه عواملی که برای طراحی محصولات خود به کار می برد، تنوع قیمت را نیز در نظر بگیرد. وجود رنج قیمت های مختلف و مناسب باعث می شود تا افراد بیشتری تمایل خود را به خرید سمعک زیمنس نشان دهند. نکته ای که در رابطه با محبوبیت سمعک زیمنس وجود دارد، حمایت آن از مصرف کنندگان است. از آن جایی که سمعک به عنوان کالای لوکس مطرح نیست و مشتریان آن در سطح های درآمدی مختلفی هستند، باید عرضه آن متناسب با شرایط حاضر باشد. که این نکته را به خوبی کمپانی زیمنس در نظر داشته است.

نکته دیگری که از دلایل محبوبیت سمعک زیمنس محسوب می شود، تنوع آن در طراحی است. افرادی که از سمعک زیمنس استفاده می کنند به خوبی به این نکته پی برده اند و به همین دلیل انتخاب آخر آنان سمعک زیمنس است.  زیرا سمعک زیمنس به خوبی تمام سلیقه ها را پوشش میدهد. تصور کنید فرد ورزشکاری از لحاظ شنوایی دچار مشکل شده و به دلیل حرفه خود نیاز دارد تا در محیط های مرطوب مانند استخرها و یا قایقرانی از سمعک استفاده کند. کمپانی زیمنس فکر همه جا را کرده و با ارائه انواع سمعک های ضد آب توانسته حتی مشکلات ورزشکاران ناشنوا را نیز هموار سازد. میدان انتخاب برای افراد وسیع است و می توانند بر اساس فاکتورهای مدنظر خود یکی از انواع سمعک ها را انتخاب نمایند. حتی در بین محصولات این مجموعه می توان سمعک های بسیار ریزی را مشاهده نمود. این سمعک ها در ابعاد بسیار ظریفی ساخته و طراحی می شوند و برای آن دسته از کسانی مناسب هستند که تمایل دارند تا سمعکشان مخفی بماند و یا انواع دیگری از سمعک ها که متناسب با محیط کار و فعالیت طراحی شده اند و مانعی برای انجام فعالیت های فیزیکی ایجاد نخواهند کرد.


سمعک هوشمند زیمنس

سمعک هوشمند زیمنس (سیگینا) در مدل‌های گوناگون و متناسب با نیاز کاربران، حاصل همراهی تازه‌ترین یافته‌های دانش و فناوری است. در این مقاله شما را با این برند سمعک هوشمند، ویژگی‌ها و انواع آن آشنا می‌کنیم.

مهم‌ترین علل نیاز به سمعک هوشمند

زندگی امروز ما حتی با یک دهه پیش تفاوت بسیاری کرده است. فناوری هوشمند انقلابی در زندگی همگان ایجاد کرد. این فناوری به تدریج به تمامی دستگاه‌ها و ابزارهای زندگی راه یافت و خصوصا طی این یک دهه با سرعتی باورنکردنی در حال پیشرفت و به‌روزرسانی است.

یکی از ویژگی‌های دستگاه‌های هوشمند که تأثیر آن‌ها را خارق‌العاده کرده است، ارتباط واتصالی است که میان آن‌ها باهم وجود دارد. بر این اساس شما می‌توانید یک دستگیره هوشمند را به سیستم هوشمند ضد سرقت، ضد حریق یا نورپردازی منزل خود متصل کنید. به همین شکل می‌توانید یک سمعک را نیز به گوشی همراه خود یا سایر وسایل ارتباط جمعی و مدیا متصل کنید.

یکی از مهم‌ترین مشکلات در استفاده از سمعک، این است که تمام صداها و فرکانس‌ها به یک اندازه تقویت شود. تا زمانی که بخواهید صحبت‌های کسی را گوش کنید این حالت مشکلی ندارد اما همین که یک صدای مزاحم ایجاد شود، بلندی آن بسیار آزاردهنده است.

مشکل دیگر استفاده از سمعک برای کاربران در تحمل آن روی گوش است. خصوصا سمعک‌های قدیمی که ابعاد بزرگی دارند.

مسئله مهم دیگر این است که تنظیم آن‌ها دردسرهایی ایجاد می‌کند بنابراین ممکن است ناشنوایان و کم‌شنوایان علاقه چندانی به استفاده از سمعک‌ها نداشته باشند یا ترجیح دهند ساعاتی از روز را از آن فارغ شوند.

موضوع دیگر شارژ و باتری سمعک‌ها است که در برخی مدل‌ها کاربر را بسیار محدود می‌کند. و مشکلات متعدد و فراوان دیگر که همگی باعث می‌شود عزیزان ناشنوا یا کم‌شنوا از وضعیت خود راضی نباشند یا دوست نداشته باشند از این دستگاه‌ها بهره بگیرند.

ببینیم سمعک هوشمند زیمنس چه چاره‌ای برای این مسائل دارد؟ در هر صورت برند زیمنس که امروز به سیگنیا تغییر نام داده است، از باسابقه‌ترین برندهای تولید ابزار کمک شنوایی است که همیشه درخشان بوده است. جدیدترین سمعک های زیمنس شامل سمعک‌های هوشمندی هستند که نیازهای روز را پیش‌بینی کرده‌اند.


Siemens-Smart-Hearing-Aid-1

 

سمعک هوشمند زیمنس چه ویژگی‌هایی دارد؟

مهم‌ترین ویژگی ‌های سمعک هوشمند زیمنس سیگنیا را برای شما عزیزان شرح می‌دهیم.

تنظیم صدا متناسب با محیط

یکی از مهم ترین مزایای سمعک هوشمند زیمنس توان تنظیم صدا متناسب با محیط است. این سمعک با بهره از تکنولوژی هوشمند و پیشرفته می‌تواند محیط‌های گوناگون را به صورت خودکار بشناسد. یعنی سطح صدای این سمعک بر اساس نویزهای محیط و صداهای گفتار به صورت خودکار تنظیم می‌شود.

همچنین با استفاده از فناوری وایرلس در سمعک هوشمند زیمنس شنوایی دوگوشی فراهم می‌شود که کمک می‌کند صداها را طبیعی‌تر بشنویم.

حذف و کاهش صدای باد

در بسیاری از مواقع قرار گرفتن در معرض باد اجتناب‌ناپذیر است. در هر صورت هوای محیط بیرون از منزل در جریان است. وقتی سرعت جریان هوا زیاد باشد، صدای آن ممکن است در سمعک آزاردهنده شود.

یکی از کارهایی که جدیدترین سمعک های هوشمند زیمنس انجام می‌دهند، حذف یا کاهش صدا باد است. اما این چطور امکان‌پذیر است؟ سمعک صدا را از گوشی که کمتر در معرض باد است، به دیگری منتقل می‌کند. به این ترتیب صدای باد حذف می‌شود یا به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد.

تنظیم میزان صدا

سمعک هوشمند سیگنیا یا همان زیمنس توسط ایزی تک، محیط را به طور مداوم بررسی می‌کند. سپس قابل تحمل‌ترین سطح صدا را به کاربر می‌رساند. در این میان صداهایی با کمترین میزان آغشتگی نویز زمینه با گفتار دریافت می‌شود که در ادراک صحیح پیام‌های گفتاری و ارتباط مؤثر و کارآمد نقش اساسی دارد.

 

Siemens-Smart-Hearing-Aid-2

 

امکان اتصال به گوشی همراه و سایر دستگاه‌ها

سمعک هوشمند زیمنس قابلیت اتصال به تلفن همراه و سایر دستگاه‌ها مانند تلویزیون و تلفن را دارند. این اتصال به صورت بی‌سیم (وایرلس) صورت می‌گیرد. اتصال به تلفن همراه علاوه بر کمکی که به راحتی در برقراری تماس‌ها می‌کند، امکانات ویژه دیگری را برای کاربر فراهم می‌کند.

تطبیق‌پذیری هوشمند

گفتیم که سمعک هوشمند زیمنس شنوایی دو گوشی را فراهم می‌کند. کاری که این سمعک می‌کند این است که اطلاعات ورودی هر دو گوش خیلی سریع با یکدیگر به اشتراک گذاشته می‌شود. یعنی عملکرد هر دو سمعک مانند یک سیستم یکپارچه است. به این ترتیب موقعیت گوینده یا فرستنده صدا نیز با سرعت مشخص می‌شود و کل سیستم در راستای درک صحیح شنیداری و نیز راحتی، با محیط و شرایط حاضر تطبیق می‌یابد.

انتقال و تراکم فرکانس

این ویژگی سمعک هوشمند زیمنس طراحی شده تا عملکرد بخش مرده حلزون گوش را جبران کند. این کار با تقویت بخش‌های سالم و زنده حلزون صورت می‌گیرد.

هر قسمت از حلزون به ادراک دسته‌ای از فرکانس‌ها اختصاص دارد. از مزایای سمعک هوشمند زیمنس این است که با فناوری شبیه‌سازی نقاط سالم حلزون را تقویت می‌کند تا عملکرد بخش‌های مرده جبران شود.

ثبت اطلاعات و حافظه داخلی

فرایند تطبیق‌پذیری فرایندی نسبتا پیچیده است. با این حال سمعک هوشمند زیمنس راهکاری برای این مسئله دارد. با قرار گرفتن کاربر در هر محیط، سمعک اطلاعات آن محیط (برای مثال میزان ولومی که کاربر تنظیم کرده یا محدوده رضایت او) را ثبت کرده و در خود نگاه می‌دارد.

اگر فرد دوباره در همان محیط قرار گیرد، سمعک با استفاده از اطلاعات ثبت شده پیشین فرایند تطبیق را انجام می‌دهد. به این ترتیب سرعت این فرایند به شکل قابل توجهی افزایش می‌یابد. معمولا این طور است که فرد در زندگی روزمره خود در برخی محیط‌ها به صورت روتین حضور می‌یابد. مثلا محیط خانه، محیط کار، کلاس‌هایی که در آن‌ها شرکت می‌کند، باشگاه ورزشی خاص، فروشگاهی که همیشه از آن خرید می‌کند و … . سمعک هوشمند زیمنس اطلاعات این محیط‌ها را که حضور فرد در آن‌ها پرتکرار است، به حافظه می‌سپارد و فرایند تطبیق با محیط را در آن مکان‌ها سریع‌تر انجام می‌دهد.

تعیین و پیاده‌سازی برنامه‌های مختلف

گفتیم که یکی از مهم‌ترین مزایای سمعک هوشمند زیمنس این است که به تلفن همراه اتصال پیدا می‌کند. تلفن‌های همراه هوشمند قابلیت‌های فراوانی برای نصب و اجرای انواع نرم‌افزارها دارند. این گوشی‌ها همچنین به کمک کاربران سمعک هوشمند می‌آیند تا امکانات بهتری را از ابزار کمک شنوایی خود دریافت کنند.

با استفاده از سمعک هوشمند زیمنس شما می‌توانید برنامه‌های گوناگونی را تعیین کنید که هریک به یکی از محیط‌های شنیداری اختصاص داشته باشد. با قرار گرفتن در هر یک از محیط‌ها می‌توانید برنامه مختص آن را انتخاب کنید و صداها را مطابق با آن از سمعک بشنوید. برای مثال می‌توانید برنامه مخصوص محیط‌های پرازدحام را انتخاب کنید و زمانی که از آن محیط‌ها خارج شدید، تنظیمات را روی برنامه محیط معمولی قرار دهید.

 

هر حرکت تغییری ایجاد می کند سمعک زیمنس آوای شریعتی شماره 10

 

بیشتر فعالیت های روزانه ما شامل حرکت است و هر زمان که می خواهیم گفتگو می کنیم.

برای هرگونه سمعک ، سازگاری با تغییرات چشمگیر در محل ، چالشی دشوار است. تعداد منابع صوتی و نسبت سیگنال به نویز به طور کامل و ناگهانی تغییر می کند.

به عنوان مثال ، از آنجا که از مکانهای نسبتاً ساکت به یک خیابان شلوغ یا سالن کنفرانس حرکت می کنیم ، شنوایی می تواند از چند لحظه آسان و تقریبا غیرممکن باشد.

 

 

دلیل این امر این است که سمعک های معمولی فقط می توانند در مورد نوع وضعیتی که در آن قرار می گیرند گوش فرا دهند و معلومات خود را انجام دهند. کلیه سمعک های موجود بین شنیدن آنچه که مستقیماً در مقابل شخص پوشنده قرار دارد یا شنیدن محیط اطراف آنها است ، انتخاب می کنند. تکنولوژی نسل جدید سمعک ها نخستین سکوی سمعک است که تا به امروز این سازش را ایجاد نکرده است. این می تواند هر دو را به طور همزمان انجام دهد.

این اجازه می دهد تا استفاده کننده بتواند گفتار را از هر جهت و در هر شرایطی حتی هنگام حرکت درک کند.

 

 

بشنو آنچه برای تو مهم استسمعک زیمنس آوای شریعتی شماره 17

 

زندگی شما پایدار نیست این که آیا شما در حال انجام دویدن ، گپ زدن با دوستان در یک مهمانی هستید یا به راحتی در خانه آرامش دارید ، 90 درصد از فعالیت های شما شامل حرکت است و محیط اطراف شما دائماً تغییر می کند. و در حین حرکت ، محیط صوتی شما تغییر می کند.

 

به همین دلیل است که فقط با چند ثانیه حرکت کردن از محیط نسبتاً آرام خانه یا ماشین خود به یک مکان شلوغ ، از لحاظ شنوایی و پرتحرک تر مانند منطقه خرید شلوغ ، شنوایی می تواند بسیار آسان و غیرممکن باشد.

 

 

 

سمعک زیمنس آوای شریعتی شماره 13برای درک نیازهای شما ، شنوایی به شما کمک می کند

برای پیوستن به تمام مکالمات مهم در زندگی ، چه شاد و چه جدی ، الهام بخش یا بی اهمیت ، باید تمام وقت گفتار را درک کنیم.

 

 

مسئله سمعک های موجود این است که آنها یا بر آنچه که مستقیماً در جلوی شماست یا محیط اطراف شما هستند ، تمرکز می کنند و اغلب صداهای مهمی را که مهم نیستند ، مورد توجه قرار می دهند.

 

 

 

تکنولوزی جدید موجود در این سمعک ها نخستین سکوی سمعک است که تا به امروز این سازش را ایجاد نکرده است. با این سمعک های نسل جدید می تواند هر دو را به طور همزمان انجام دهید.

علاوه بر این ، پیگیری مکالمه هنگام راه رفتن یا دویدن دشوار است زیرا سمعک های موجود فرض می کنند که پوشنده در حال حرکت نیست. به عنوان اولین جهان ، این نسل جدید حرکتی را در نظر می گیرد تا بتوانید به راحتی مکالمات را نیز در موقعیت های فعال دنبال کنید.

 

کمی درباره سمعک زیمنس بدانیم!

سمعک زیمنس تولید یک شرکت آلمانی است و توسط فردی به نام زیمنس ساخته شده. زیمنس یکی از تولید کنندگان به نام و پیشرو در تولید سمعک در دنیاست که محصولات مراقبت از شنوایی و سمعک زیمنس تولیدی خود را به سرتاسر جهان صادر می کند. زیمنس هنگامی که ضعف سایر انواع سمعک را در برطرف کردن نیاز های کم شنوایان مشاهده کرد، دست به تولید یک مدل سمعک حرفه ای و هوشمند زد.

در سال 1874 میلادی موفق به ساخت سمعک شد و در ادامه توانست ورژن بسیار عالی از سمعک را تولید کند که این نوع عالی همان سمعک زیمنس است. و به مرور زمان به کارایی و ویژگی های سمعک زیمنس افزوده شد و سبب شد که این سمعک به یک برند عالی و بالاتر از سایر سمعک ها تبدیل شود. مدل هوشمند سمعک زیمنس در سال 2018 میلادی وارد ایران شد و الان در بسیاری از کلینیک های تخصصی شنوایی، مانند کلینیک شنوایی سنجی آوای شریعتی، پیشنهاد اول است.

یکی از بهترین کمپانی هایی که در تولید سمعک می توان از آن یاد کرد شرکت زیمنس است که روز به روز تولیدات خود را هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی ارتقا داده است. امروزه جدیدترین مدل های سمعک را می توان در بازار پیدا کرد.

 

سمعک زیمنس آوای شریعتی شماره 3

 

تازه‌ترین و مشهورترین مدل‌های سمعک زیمنس/ سیگنیا

چنان که پیش‌تر اشاره کردیم، در سال 2016 شرکت سیوانتوس، سمعک زیمنس را خریداری کرد. پس از آن خط تولید جدید سمعک‌ها با نام سیگنیا شناخته شد. در حقیقت ما سمعک‌هایی را که با فناوری‌های زیمنس ساخته می‌شود، با نام سیگنیا می‌خریم. این برند نام‌آشنا و معتبر گزینه‌های متنوعی برای نیازها و سطوح گوناگون شنوایی دارد. حال با چند نمونه از بهترین مدل‌های سمعک زیمنس/ سیگنیا آشنا می‌شویم:

سیگنیا اکتیو

سمعک زیمنس/ سیگنیا اکتیو از سمعک‌های ITC یا درون کانال محسوب می‌شود. این سمعک دارای قابلیت اتصال بلوتوث است و می‌توانید آن را به دستگاه‌های دیگر متصل کنید. این سمعکی متناسب با نیازهای زندگی مدرن است. دارای یک دستیار دیجیتالی است که با بهره‌گیری از هوش مصنوعی تنظیمات مختص شما را دریافت می‌کند و با قرارگیری در محیط‌های گوناگون به صورت خودکار سمعک را تنظیم می‌کند.

یکی از ویژگی‌های سمعک سیگنیا اکتیو این است که می‌توانید آن را در حال حرکت شارژ کنید. کیف شارژ جیبی این امکان را به شما می‌دهد. هر بار شارژ می‌توانید سمعک را تا 26 ساعت استفاده کنید.

موتور صدای Signia Xperience تجربه شنیدن صدایی با وضوح و شفافیت بالا را به شما می‌‌دهد. این سمعک می‌تواند برای کم‌شنوایی خفیف تا شدید کاربرد داشته

 

سمعک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

در نظر افراد بسته به تجربیات، شنیده ها و عوامل دیگر، معیار هایی وجود دارد که باعث می­شود آنها دست به انتخاب یک نوع و برند سمعک بزنند. اما این معیار ها چیست؟ سمعک انتخابی شما باید یک سری ویژگی ها داشته باشد که وجه تمایز آن با سایر سمعک ها باشد. مثلا: برند بودن، توانایی در رسانندگی خوب صدا، قیمت خوب، خدمات پس از فروش و … . اما خوب است که در هنگام نیاز به سمعک از یک متخصص مشورت بگیریم.

تجربه و کارکرد انواع سمعک های موجود در بازار این نتیجه را نشان می­دهد که از میان تمام این انواع، سمعک زیمنس بهترین نوع است. ولی چرا؟ بهتر است قبل از پاسخ به این سوال کمی درباره تاریخچه این سمعک صحبت کنیم.

 

چه سمعکی پیشنهاد می ­کنید؟

در کلینیک آوای شریعتی ابتدا آزمایشات و تست های مربوط به سنجش میزان شنوایی انجام می­شود و برحسب میزان ضعف شنوایی که از متوسط تا شدید سطح بندی می­شود به افراد، سمعک مناسب با نیاز آنها پیشنهاد می­شود؛ که امروزه به دلیل کیفیت بالای سمعک زیمنس ، کارشناسان این مرکز به مراجعان، این سمعک را پیشنهاد می­کنند.

به این دو جدول نگاه کنید:

شدت اختلال شنوایی

میزان اختلال شنوایی

ملایم

 25_40 دسی بل

متوسط

40_55 دسی بل

متوسط شدید

  55_70دسی بل

شدید

70_90 دسی بل

عمیق

90   به بالا

 

نوع کاهش شنوایی

محدوده وجود مشکل

انتقالی ( Conductive )

در مسیر هوایی/ گوش میانی/ پرده گوش/ کانال گوش

سنسوری نورال (حسی_عصبی)

در محدوده سیستم استخوانی

( عصب شنوایی/ حلزون )

مختلط ( Mix )

ترکیب تمام مشکلات موجود در نواحی هایی که گفته شد


 در این جدول ها مهم ترین معیار ها برای تشخیص نیازمندی یا عدم نیازمندی یک فرد به سمعک آمده. این اطلاعات از طریق دو تست خیلی خیلی مهم بدست می­آید که این دو تست عبارتند از:

الف) تمپانو متری

ب) آدیو متری

وقتی این دو تست انجام شود، اطلاعات بسیار کاملی در رابطه با میزان شنوایی افراد کسب می­شود و از همین نتایج، سمعک مناسب به مراجعان توصیه می­شود.

 

کمپانی سمعک زیمنس

کمپانی زیمنس که درواقع یک شرکت آلمانی است، در سال ۱۸۴۷ فعالیت های خود را با تولید تجهیزات مخابراتی از جمله تلگراف آغاز نمود.

 

سمعک زیمنس آوای شریعتی شماره 5

امروزه این کمپانی بزرگ آلمانی که بیش از 140 سال سابقه ی فعالیت دارد، در زمینه های مختلف زیر فعالیت دارد:

 • تجهیزات مخابراتی و نورپردازی
 • لوازم خانگی
 • انواع قطار
 • تجهیزات تولید برق
 • سیستم‌ های خودکارسازی
 • اتوماسیون صنعتی
 • سامانه‌های اعلام حریق
 • تجهیزات پزشکی

 

 

یکی از شاخه های اصلی فعالیت های این شرکت که حدود 30 سال پس از افتتاح، وارد این عرصه شد، تجهیزات پزشکی است که سمعکهای زیمنس شناخته شده ترین محصول این شرکت در ایران می باشد. سمعک زیمنس نه تنها در ایران بلکه به عنوان یکی از 5 برند اصلی و بزرگ سمعک در دنیا شناخته می شود.

 

تکنولوژی سمعک زیمنس

سمعکهای زیمنس از تکنولوژی های روز دنیا بهره می برد و به علت داشتن وایرلس و قابلیت های زیاد سمعکهای زیمنس به یک ابزار قدرتمند و محبوب در زمینه ی رفع نقص های سیستم شنوایی تبدیل شده است. این شرکت بیش از 130 سال است که در زمینه ی تولید سمعک فعالیت دارد.

با توجه به این که سیستم شنوایی اهمیت بالایی دارد و بدون شک زندگی با عملکرد آن سبب می شود تا بهترین کارایی را داشته باشد. از این رو نیاز به استفاده از سمعک  در بین این افراد احساس می شود تا بتوانند بهتر و راحت تر به زندگی خود بپردازند و در فعالیت های معمول و کاری خود را در جامعه به راحتی انجام دهند.

سمعک زیمنس با امکانات فراوانی که دارد بهترین موقعیت را برای این افراد ایجاد می کند تا مانند افراد معمولی شنوایی مناسبی داشته باشند.

 

سمعک زیمنس چه ویژگی هایی دارد؟

شاید از خود بپرسید منظور از هوشمند بودن سمعک زیمنس چیست به همین منظور می­خواهیم یه سری ویژگی های منحصر به فرد سمعک زیمنس را برایتان شرح دهیم.

 • سمعک زیمنس قابلیت اتصالی بلوتوثی به تمام سیستم های بلوتوث را دارد. حتی آیفون
 • این سمعک قابلیت پخش موزیک در گوش فرد کم شنوا را به صورت HD دارد
 • سمعک زیمنس حتی اگر بر روی یک گوش نصب شود، قابلیت این را دارد که صدا را به صورت همزمان در دو گوش اکو دهد.
 • سمعک زیمنس قابلیت نویز گیری دارد و می­تواند از آزار گوش جلوگیری کند
 • سمعک زیمنس قابلیت میکروفن جهت دار دارد یعنی اینکه قادر به درک 25٪ بهتر گفتار است. چرا که صدا را از منشا جهت یابی و به گوش می­رساند.
 • سمعک زیمنس قابلیت شارژ شدن دارد. یعنی شما می­توانید شب به شب آن را شارژ کرده و در طول روز به صورت کامل از آن استفاده کنید.

 

سمعک زیمنس آوای شریعتی شماره 1

 

انواع سمعک زیمنس

کمپانی زیمنس سمعک های طراحی شده خود را با نام سیگنیا معرفی می کنند و همانند هر شرکت دیگری محصولات خود را بر اساس شکل و پلتفرم آن ها طبقه بندی می کند. این نکته باعث می شود که به راحتی بتوان از ساختار آن نیز مطلع شد. سمعک زیمنس از نظر سطح تکنولوژی به 4 دسته اصلی Basic یا پایه ای ، Essential یا ضروری (استاندارد) ، Advanced یا پیشرفته و High end یا بالاترین تقسیم بندی می شود و برای نشان دادن نوع فناوری در آن ها از اعدادی مانند 1و2 برای سمعک های با فناوری ابتدایی، استاندارد یا ضروری عدد 3 پیشرفته عدد 5 و تکنولوژی سطح یک از 7 استفاده می نماید.

سمعک زیمنس دارای انواع مختلفی است که بر حسب مکان نصب، میزان شنوایی و عواملی دیگر، کارایی شان هم متفاوت است.

 • سمعک نامرئی زیمنس یا IIC : در ناحیه پیچ دوم گوش قرار می­گیرد و چون در ناحیه عمیق تری است، قابل مشاهده نیست.
 • سمعک داخل گوشی یا  CIC : معمولا در قسمت پیچ اول گوش قرار می­گیرند.
 • سمعک های داخل کانال گوش یا ITC:  در داخل دالان ناحیه ابتدایی گوش تا پرده گوش قرار می­گیرند و از بیرون، کمی قابل مشاهده است.
 • سمعک زیمنس داخل گوشی یا ITE : این نوع از سمعک زیمنس تمام پشت گوش را پوشش می­ دهد و از نمونه سمعک های پشت گوشی است.

* نکته بسیار مهم در رابطه با سمعک زیمنس این است که کمپانی این سمعک بر خلاف بسیاری از کمپانی هایی که تولید کننده سمعک هستند و بعد از فروش آن، خدمات مناسبی را عرضه نمی­کنند، باید بگویم که پس از فروش محصولاتش، خدمات بسیار مناسبی را ارائه می­دهد که می­تواند باعث آسودگی خیال خریدارانش باشد و شاید همین عامل سبب شده که کمپانی تولید سمعک زیمنس به یک برند جهانی تولید سمعک تبدیل شود.

* یکی دیگر از دلایلی که کارشناسان سمعک زیمنس را پیشنهاد می­کنند این است که سمعک زیمنس همانطور که پیش تر نیز گفتیم قابلیت شارژ شدن دارد و نیازی نیست مانند نمونه های دیگر از سمعک ها مدام باطری آن را عوض کنید. شما می­توانید با شارژ کردن به موقع آن عمر باطری را نیز افزایش دهید و از هزینه های گزاف تهیه باطری برای سمعکتان نیز خلاص شوید.

نام گذاری انواع سمعک زیمنس بر اساس حالت قرار گرفتن بر روی گوش و شکل ظاهری

 

به غیر از نام گذاری سمعک ها بر اساس سطح تکنولوژی می توان انواع سمعک زیمنس را بر اساس حالت قرار گرفتن بر روی گوش و شکل ظاهری نیز دسته بندی کرد.

 

Motion:

Motion به معنی حرکت و جنبش بوده و به محصولات که پشت گوش قرار می گیرند گفته می شود ، زمانی که این عنوان را برای یک سمعک مشاهده نمودید توجه داشته باشید که محل قرار گرفتن آن قسمت خارجی گوش است.

کلینیک آوای شریعتی-سمعک - Motion hearing aid

 

 

Pure

Pure این نوع سمعک به سمعک هایی با رسیور داخلی اطلاق می شود.

کلینیک آوای شریعتی-سمعک - pure hearing aid

 

Styletto

 Styletto با ساختاری بسیار شبیه پیور ، دارای رسیور داخل کانالیست که عرض کمتری نسبت به سمعک Pure دارد.

کلینیک آوای شریعتی-سمعک - Styletto hearing aid

 

Silk

Silk این نام برای سمعک های پیش ساخته CIC به کار می رود.

کلینیک آوای شریعتی-سمعک - Silk hearing aid

 

Insio

Insio نیز به نوعی از محصولات گفته ی شود که سفارشی و داخل گوشی بوده و توسط سازندگان محلی و ادیولوژیست های بومی هر شهر یا کشور بر اساس مجموعه مورد نظر خود طراحی می شود.

کلینیک آوای شریعتی-سمعک - Insio hearing aid

اسامی سمعک های زیمنس !؟

در ویس زیر خانم دکتر رسولی فرد، متخصص شنوایی و تعادل ، توضیحات کاملی در مورد دسته بندی و نامگذاری سمعک های زیمنس بر اساس داخل گوشی و بیرون گوشی، به عبارت کامل تر اسامی انواع سمعک زیمنس پرداختند.

 

جدیدترین تکنولوژی سمعک زیمنس ؛ کنترل با تلفن همراه

جدیدترین تکنولوژی به کار رفته در سمعک زیمنس ، کنترل سمعک زیمنستان با تلفن هراه شخصی خود می باشد. این تکنولوژی بسیار قابل تامل و کاربردی می باشد. افراد بسیاری از همسو شدن سمعک خود با آخرین تکنولوژی روز دنیا استقبال خواهند کرد.

با استفاده از این مزیت شما قادر خواهید بود تا در هر زمان و موقعیتی با صرف کمترین زمان ممکن از امکانات بهره برداری صدای طبیعی و شنیدن بدون نویز و صدای اضافی برخوردار شوید.
سری سمعک های جدید زیمنس اکثرا قابلیت انطباق با تلفن همراه بیمار را دارند و بیماران به راحتی می توانند انواع برنامه های جدید سمعک زیمنس را با تلفن همراه خود داشته باشند و به راحتی تنظیم صدا و کیفیت بالای آن را تجربه کنند.

 

کلینیک آوای شریعتی - سمعک زیمنس - جدیدترین تکنولوژی سمعک زیمنس - کنترل با تلفن همراه

 

سمعک های زیمنس به عنوان برندی در صنعت سمعک  و همچنین صنعت شنوایی است که در سراسر جهان شناخته شده اند ما مفتخریم که برند سمعک زیمنس با کیفیت بالا را در اختیار مشتریان خود قرار دهیم. این سمعک ها نه تنها می توانند باعث کاهش شنوایی شما شوند ، بلکه می توانند برای وزوز گوش ، و آسیب های روانی ناشی از این معضل کارگشا و کاربردی باشند.

بسیاری از این سمعک ها شامل یک ویژگی موسیقی اختصاصی هستند که به شما امکان می دهد دوباره از آهنگ های مورد علاقه خود لذت ببرید. کنترل سمعک های Signia با داشتن برنامه های قابل بارگیری و لوازم جانبی مختلف ، می تواند ساده و در عین حال جذاب باشد. این سمعک ها دارای کیفیت بالایی هستند و ویژگی های بسیاری را ارائه می دهند که می دانیم دوست دارید!!!

 هم اکنون سمعک زیمنس را خریداری کنید و برای آگاهی از تست شنوایی خود برای پیدا کردن سمعک های مناسب با کلینیک آوای شریعتی تماس حاصل کرده و با حضور فیزیکی و مشاوره با پزشک متخصص از تکنولوژی روز سمعک استفاده نمائید.

 

کلینیک آوای شریعتی - سمعک زیمنس - جدیدترین تکنولوژی سمعک زیمنس - همسو سازی با تلفن همراه

تاثیر سمعک زیمنس در رفع  وزوز گوش و مشکلات شنوایی

 

آیا می دانید که تشیخص به موقع وزوز گوش با ارزیابی هایی که توسط دکترمتخصص و اودیولوژیست صورت می گیرد ، شما را از کم شنوایی و یا مشکلات شنوایی حاد در امان میدارد؟
خیلی ها بنابر استرس های ناشی از شنیدن صداهای اضافی در گوش و همچنین عدم اعتماد به نفس در ارتباط با سایرین، از کارهای روزمره خود عقب افتاده و نوعی تضعیف روحیه و کاهش بازدهی برایشان ایجاد می شد . شاید در گذشته به این امر واقف نبودند و با توجه به عدم اطلاعات کافی و مناسب در حوزه تشخیص، درمان و ابزارهای سنجش وزوز گوش ، این مقوله به صورت ناشناخته و گنگ باقی می ماند ولی طی سیر صعودی عرصه پزشکی و با درج و انتقال اطلاعات در این حوزه و پیشرفتهای علم و ابزارهای سنجش شنوایی و ارزیابی های وزوز گوش و به همت متخصصان گرامی ، بیماران مستعد برای این اختلال ، راه را برای معالجه سریع و کامل هموار دیدند.
همان طور که میدانید بشر از دیرباز به دنبال شنیدن آواهای زیبا و خوش نوا بود. این مقوله تا به امروز ادامه داشته و حق مسلم هر انسانی است تا صداهای اطراف خود را با بهترین کیفیت و بدون هیچ صدای آزار دهنده و اضافی بشنود ، بنابراین با مراجعه به کلینیک های شنوایی و متخصصان مرتبط خود را از این حق طبیعی محروم نفرمائید.
برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران آوای شریعتی تماس داشته باشید.
در ادامه دیدن ویدئوی صحبتهای خانم دکتر رسولی متخصص اودیولوژیست که در مورد تشخیص اختلال پیرگوشی و راههای درمان آن توصیه می شود.

 

سمعک زیمنس در آوای شریعتی

سمعکهای زیمنس و تکنولوژی های به کار رفته در آن

سمعک زیمنس یکی از بهترین و با کیفیت ترین محصولاتی است که در زمینه ی نقص های شنوایی مورد استفاده قرار می گیرد و به علت استفاده از فناوری های مختلف در سمعکهای زیمنس به عنوان یک سمعک پرطرفدار در بین افراد شناخته می شود.

زیمنس با انواع مختلفی در بازار مشاهده می شود که شامل مواردی مانند سمعکهای زیمنس پشت گوشی، زیمنس هوشمند، زیمنس دیجیتال و … است که هر بیمار بر اساس نیاز خود مورد مناسبی از سمعک زیمنس را انتخاب کرده و از آن استفاده می کند.

انواع زیمنس ضد آب نیز در بین تولیدات این شرکت دیده می شود که می توان حتی در هوای بارانی نیز از آن ها استفاده کرد. تکنولوژی هایی مانند وایرلس و تکنولوژی های روز دنیا که در زمینه ی ملزومات شنوایی انسان هستند مانند شنیدن صداها در شرایط سخت و کمک به وزوز گوش و درک بالای گفتار که به بالا رفتن کیفیت زیمنس منجر می شود.

سمعکهای زیمنس و تکنولوژی وایرلس

این برند سمعک زیمنس با سیستم وایرلس دو گوشی را برای شما فراهم می کند که شنوایی دو گوش را ایجاد می کند. بیشترین تکنولوژی مربوط به انواع سمعک ، پرایمکس است که بالاترین کیفیت را دارد.

میکروفن های دقیقی که در این نوع سمعکهای زیمنس تعبیه شده، سبب می شود تا اطلاعات دریافت شده بین دو گوش به اشتراک گذاشته شود و شنوایی دو طرفه هم سطح ایجاد کند که کیفیت صدا را به مراتب افزایش می دهد.

زیمنس و موبایل

قابلیت هایی مانند پاسخگویی به موبایل نیز در برخی از انواع سمعک زیمنس وجود دارد که از سیستم وایرلس دو گوشی در آن ها استفاده شده که می تواند صدای تلفن را از یک گوش به گوشی دیگر منتقل کند و درک صدا برای فرد بسیار راحت تر شود.

همچنین این قابلیت در سمعک سبب می شود تا نویزها و صداهای مزاحم محیطی نیز تأثیر کمتری بر روی صدای تلفن بگذارند.

موسیقی و زیمنس

سیستم های جدید نیز موسیقی را با کیفیت اچ دی تقویت می کند و عملکرد پردازشی نیز از خود دارد. قابلیت شناسایی محیط در سمعک هوشمند وجود دارد که به تقویت بیشتر گفتار در محیط های مختلف می پردازد و نحوه ی کارکرد سمعک را بر اساس محیط تنظیم می کند.

میکروفن های سمعک زیمنس

میکروفن های سمعک زیمنس در حالت های مختلفی مانند تمرکز به جلو یا عقب، حالت 360 درجه ای، تمرکز بر منبع گفتار و … انتخاب می شوند.

در سمعک مدل پرایمکس می توان تنظیمات لحظه ای و هوشمند از راه دور توسط متخصص شنوایی سنج صورت گیرد و همچنین نرم افزارهای ویژه ای که در این مدل سمعک گرد هم آمده اند می تواند به تنظیمات راحت تر آن از راه دور کمک کند. از این رو ارتباط بین بیمار و متخصص شنوایی سنج به صورت حضوری کمتر خواهد شد.

 

کلینیک آوای شریعتی ارائه دهنده انواع مختلف سمعک زیمنس

 

سمعکهای زیمنس

سمعک های مختلفی که تولید شرکت زیمنس هستند وجود دارند که در انواع سمعکهای زیمنس پشت گوشی، سمعکهای زیمنس داخل گوشی و دارای رسیور داخل گوش و سمعک زیمنس ظریف پشت گوش و سمعک مناسب برای کودکان و نوجوانان است که هر کدام قابلیت های خود را دارند.

انتخاب یک سمعک خوب و مناسب نه تنها به سلیقه ی فردی ربط دارد بلکه باید طبق تجویز شنوایی شناس نیز انجام گیرد.

پزشکانی که در زمینه ی شنوایی سنجی فعالیت می کنند می توانند به کمک دستگاه های مختلف، میزان و علت ضعف شنوایی فرد را تشخیص دهند و انواع سمعک زیمنس را با مشاوره و نظر دو طرفه برای شما تجویز کنند.

سمعک های فوق هوشمند که در بین انواع سمعک های زیمنس می توانید مشاهده کنید در مدل هایی مانند Pure 5,7 و insio 5,7 در دسترس هستند که دارای قابلیت های خاص و مناسبی اند.

قابلیت سمعکهای زیمنس در انواع مختلف آن متفاوت است و مدل های پیشرفته ی آن دارای کارایی بسیار بهتری هستند.مدل های سمعک های زیمنس داخل گوشی برای افرادی که ضعف شنوایی شدید دارند مورد استفاده قرار می گیرد و می توان از آن ها برای افزایش قدرت شنوایی به مراتب بیشتر از موارد دیگر استفاده کرد.

 

انواع سمعک های زیمنس

سمعک زیمنس در انواع مختلفی در این کمپانی تولید و به بازار ارائه می شوند که از جمله ی آن ها می توان موارد زیر را نام برد:

 1. سمعک پشت گوشی زیمنس (BTE)
 2. سمعک داخل گوشی زیمنس
 3. سمعک Pure Carat
 4. سمعک زیمنس هوشمند life
 5. سمعک مخصوص کودکان زیمنس

توجه کنید که سمعک های داخل گوشی و یا پشت گوشی، خود در انواع مختلفی تولید می شوند و افراد می توانند بر حسب نیاز یکی از آن ها را انتخاب کرده و خریداری نمایند.

به طور مثال سمعک های Nitro ITE ، Intuis 2، Sirion 2،  Orion 2، Motion، Insio و Eclipse از نوع داخل گوشی بوده و یا سمعک های Ace ، Intuis، Orion، Sirion، سمعک Aquaris یا ضد آب، Sirion وNitro BTE از نوع پشت گوشی می باشند.

سمعک زیمنس پشت گوشی

 

سمعک زیمنس آوای شریعتی شماره 4

 

این نوع از سمعک ها که در پشت گوش قرار می گیرند و به وسیله ی یک قالب با گوش در ارتباط هستند، صدا ها را به وسیله ی یک میکروفون جمع آوری کرده و تقویت می نمایند. سپس صدای تقویت شده به کمک قالب به گوش فرد می رسند و به این طریق شما می توانید تمامی صدا های کم و زیاد را بشنوید.

اگر چه که سمعکهای زیمنس پشت گوشی قابل رویت است و برای افرادی که تمایلی به دیده شدن سمعک ندارند، مناسب نیست اما سمعک های پشت گوشی برای کم شنوایی های شدید و تمام افراد با هر سن و سالی مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین این نوع از سمعک ها برای افرادی که به دلیل جرم زیاد گوش، نمی توانند از سمعک های داخل گوشی استفاده نمایند نیز مناسب می باشد.

سمعک زیمنس داخل گوشی

انواع سمعک های زیمنس داخل گوشی عبارت است از:

 1. سمعک های درون گوش یا ITE
 2. سمعک نامرئی زیمنس یا IIC
 3. سمعک داخل گوشی که کاملاً داخل مجرا قرار می گیرد یا CIC
 4. سمعک های داخل کانال گوش یا ITC

به طور کلی سمعک داخلی به سمعک هایی گفته می شود که تمامی اجزای سمعک درون کانال گوش قرار می گیرند. بنابراین در واقع تمامی سمعک های داخلی نام برده شده در قسمت های مختلف کانال گوش قرار می گیرند و تفاوت آن ها در همین محل قرار گیری می باشد. البته توجه کنید که بسته به نوع سمعک زیمنس خریداری شده، امکانات، اندازه و قدرت نیز متفاوت خواهد بود.

 1- سمعک زیمنس داخل گوشی یا ITEسمعک زیمنس آوای شریعتی شماره 2

این نوع از سمعک ها که تمامی گودی گوش را پر می کنند از سمعک های پشت گوشی کوچکتر بوده و می توانند برای انواع ناشنوایی ها مناسب باشند. سمعک های داخل گوشی زیمنس یا ITE استفاده ی راحت تر و باتری بزرگی( 312 و13) دارند که به راحتی قابل تنظیم است. در واقع امکان تنظیم سمعک به روش های مختلف از جمله ویژگی های این نوع از سمعک های زیمنس می باشند.

 

 

از جمله ویژگی های سمعک زیمنس داخل گوشی یا  ITE می توان موارد زیر را نام برد:

 • ونت بزرگ
 • ولوم کنترل
 • دکمه تعويض برنامه
 • ميکرفون جهت دار
 • تله کويل اتوماتيک
 • مدار نویز گیر
 • قابلیت اتصال به تلفن همراه
 • قابلیت اتصال به وایرلس

2- سمعک نامرئی زیمنس یا IIC

نامرئی یا IIC در پیچ دوم کانال گوش قرار می گیرد و بنابراین به علت قرار گیری در عمق بیشتر، غیر قابل دید خواهد بود و به آن نامرئی می گویند. کیت سمعکهای زیمنس در این نوع، اندازه ی کوچکتری دارد اما قدرت آن با دیگر انواع سمعک ها برابری دارد. همچنین کیت سمعک های نامرئی معمولا مشکی است تا دید کمتری را ایجاد نماید. باتری سمعک های نامرئی نیز کوچکتر از دیگر انواع سمعک ها بوده و معمولا در سایز 10 یا زرد رنگ می باشد.

3- سمعک داخل گوشی یا CIC

سمعکهای زیمنس از نوع CIC در داخل پیچ اول گوش قرار می گیرند، عمق کمتری نسبت به سمعک های نامرئی دارند و کوچک ترين نوع سمعک ها می باشند. در این نوع از سمعک ها نیز معمولا باتری با سایز 10 استفاده می شود.

 

4- سمعک های داخل کانال گوش یا ITCسمعک زیمنس آوای شریعتی شماره 31

این نوع از سمعکهای زیمنس که کمی بزرگتر از انواع CIC می باشند و نسبت به آن ها قدرت بیشتری نیز دارند، معمولا کمی از داخل مجرای گوش پیدا هستند و کاربر می تواند از دکمه های آن برای تغییر ولوم یا برنامه های دیگر استفاده نمایند. باتری این سمعک ها نیز معمولا با سایز 312 می باشد.

 

 

پرایمکس، سمعکهای زیمنس

سمعک مدل پرایمکس مدرن ترین و بهترین سمعکی است که تمام قابلیت های موجود در این مدل مرغوب را به یک جا در خود جمع کرده است و پیشرفته ترین مدل در بین آن ها است.

وزوز گوش و سمعکهای زیمنس

برخی از مدل سمعکهای زیمنس برای مهار وزوز گوش نیز به کار می روند و کارایی بالایی در این مورد دارند. روش های مختلفی برای این مشکل وجود دارد که هر کدام در یک مدل از این سمعکهای زیمنس مورد استفاده قرار می گیرند.در مدل پرایمکس زیمنس مهار وزوز گوش با بررسی و ارزیابی دقیق این صدا صورت می گیرد و صدایی مرتبط با مشخصات فرکانس و اندازه ی صدا به کار گرفته می شود تا توجه فرد را به صدای وزوز گوش خود کم تر کند.

 

میکروفن های متفاوت در سمعکهای زیمنس

در مدل سمعک زیمنس دو نوع میکروفن مورد استفاده قرار می گیرد. میکروفن ها به گونه ای تعبیه شده اند که صداها را در جهت های مختلفی دریافت می کنند و منبع گفتار را تشخیص داده و تمرکز را بر آن جهت افزایش می دهند.در این سمعکهای زیمنس ، میکروفن با حالت 360 درجه برای تمرکز بر تمامی فضاها به طور مساوی استفاده می شود.

حتی در مدل های مختلف داخل گوشی که برندهای دیگر از یک میکروفن استفاده می کنند و نمی تواند به تنهایی در سمت های مختلف تمرکز لازم را ایجاد کنند.سمعکهای زیمنس ارتباط وایرلس بین انواع مختلف سمعک ها را حفظ کرده و سبب می شود تا اطلاعات دریافتی به خوبی بین دو سمت به اشتراک گذاشته شود.

تهیه انواع سمعک زیمنس با کیفیت بالا

برای خرید سمعکهای زیمنس و آگاهی از انواع قیمت سمعک زیمنس ، باید ابتدا از خدمات مختلفی که در کلینیک های شنوایی سنجی ارائه می شود بهره برد. برای دریافت این خدمات می توانید از کلینیک تخصصی شنوایی و سمعک آوای شریعتی بهره ببرید.این کلینیک انواع فعالیت های بالینی را در این رابطه ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا سمعکهای زیمنس مورد نیاز خود را تهیه کرده و از آن بهره ببرید.

در این کلینیک ابتدا آزمایشات و سنجش های شنوایی مورد نیاز برای شما انجام می شود سپس با بررسی وضعیت گوش و دلیل ضعف شنوایی شما بهترین مدل سمعکهای زیمنس که کارایی خوبی داشته باشد و از نظر ظاهری نیز مورد توجه شما باشد برای شما تجویز می شود.

شما می توانید جدیدترین مدل های سمعکهای زیمنس را در این کلینیک تهیه کنید و بعد از تنظیم آن برای مدت هفت روز آن را به صورت تستی و رایگان مورد استفاده قرار دهید تا اگر رضایت کافی از آن داشتید بتوانید از آن بهره ببرید.برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با این کلینیک می توانید به وبسایت کلینیک آوای شریعتی مراجعه کرده و از آن در جهت رفع نیاز و مشکل شنوایی خود بهره ببرید.

سوالات مهم برای انتخاب و خرید سمعک زیمنس

چرا پیشنهاد ما برای خرید، سمعک زیمنس می باشد؟

با توجه به دغدغه بیماران برای انتخاب یک سمعک خوب از جمله ، جدیدترین تکنولوژی به کار رفته در سمعک ، تنوع محصولات بر اساس کیفیت و قیمت، گارانتی ، ارائه خدمات پس از فروش ،طول عمر بالای این سمعک ها و همچنین امکانات ارتباطی جالب مثل بلوتوث، انواع سمعک های زیمنس آلمان گزینه عالی برای خرید می باشند.

مهمترین مدلهای سمعک زیمنس آلمان کدامند؟

سمعک زیمنس نامرئی ، پشت گوشی، سمعک ریک، سمعک های شارژی، سمعک پشت گوشی که برای محددوه سنی مخحتلف و در ابعاد و طرحهای استاندارد و مختلف تهیه و تولید شده اند.

میانگین طول عمر سمعک های زیمنس چند سال است؟

انواع سمعک های زیمنس آلمان، بخاطر دوام و طول عمر بالایی که دارند، در میان همکاران و بیکاران معروف می باشند.این محصولات به طور میانگین بین 5 تا 10 سال، البته بسته به نحوه مراقبت و نگهداری از آنها، قابل استفاده می باشند.

مرکز فروش و نمایندگی سمعک های زیمنس در تهران کجاست؟

شما میتوانید از کلینیک تخصصی آوای شریعتی، با استفاده از پرسنل و کادر درمانی متخصص در امر شنوایی و همچنین با مدیریت دکتر رسولی فرد،متخصص شنوایی و تعادل ، انواع محصولات سمعک زیمنس را دریافت و استفاده کنید.

آیا به تاثیر سمعک زیمنس در رفع وزوز گوش و مشکلات شنوایی واقفید؟

جالبه که بدانید، تشیخص به موقع وزوز گوش با ارزیابی هایی که توسط دکترمتخصص و اودیولوژیست صورت می گیرد ، شما را از کم شنوایی و یا مشکلات شنوایی حاد در امان میدارد.

سمعک هوشمند زیمنس چه ویژگی‌ها و مزایایی دارد؟

از مهم‌ترین مزایای سمعک هوشمند، تطبیق‌پذیری، شنوایی دوگوشی و قابلیت اتصال به سایر دستگاه‌ها چون تلفن همراه، تلویزیون و … است.

اتصال سمعک هوشمند با تلفن همراه چه سودی دارد؟

علاوه بر استفاده آسان کاربر برای برقراری تماس‌های تلفنی، این سمعک می‌تواند با کمک تلفن همراه روی برنامه‌های مخصوص تنظیم شود.

کارایی ثبت اطلاعات و برخورداری از حافظه در سمعک هوشمند زیمنس چیست؟

با استفاده از این قابلیت سمعک یک بار اطلاعات هر محیط را نگاه می‌دارد و برای حضور دوباره کاربر در همان محیط با سرعت بیشتری تطبیق را انجام می‌دهد.

قیمت سمعک هوشمند زیمنس به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

معمولا هرچه محصولات جدیدتر باشند، به دلیل آن‌که فناوری به کار رفته در آن‌ها به‌روز‌تر است، قیمت بالاتری دارند. با این حال میزان انتظاری که کاربر از امکانات سمعک دارد، در قیمت مؤثر است.

 

4 دیدگاه در “✔ سمعک زیمنس |کنترل سمعک زیمنس با تلفن همراه 2020

 1. حمیدالله رسولی نیا گفت:

  سلام
  سوالی داشتم.
  در چه حالاتی سمعک برای بهبود افت شنوایی مفید نخواهد بود؟
  ممنون

  1. دکتر رسولی فرد،متخصص شنوایی و تعادل گفت:

   با سلام
   در حالتي كه كاهش شنوايي فرد بسيار عميق باشد و فرد قبل از سن زبان اموزي باشد يعني قبل از ٣ سالگي.در اينصورت فرد كانديد كاشت حلزون ميباشد كه در همين شرايط هم حداقل كودك بايد ٦ ماه از سمعك استفاده كند.

 2. حمید سبزواری گفت:

  سلام . لطفا حدد قیمت این سمعک را بفرمایید
  Silk
  Silk این نام برای سمعک های پیش ساخته CIC به کار می رود..سمعکی نیاز دارم که یک خانم جوان استفاده کننده و مرئی نباشد .خدمات پس از فروش و گارانتی داشته باشد
  ممنون

  1. کلینیک آوای شریعتی گفت:

   با سلام
   پيشنهاد ما به شما استفاده از سمعك silk كه به صورت نامرئی پيش ساخته ميباشد يا insio كه نامرئی ساختنی می باشد، هست.
   قيمتها در silk متفاوت هست چون ٣ رده سمعك silk وجود دارد.
   برای دریافت قیمت سمعک لطفا با شماره های زیر تماس حاصل نمائید.

   09356900780
   021-22270117

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *