علت سرگیجه چیست ؟
گوش انسان غیر از وظیفه شنیدن وظیفه حفظ تعادل بدن را بر عهده دارد و وقتی گوش میانی به دلایل عفونت و یا گوش داخلی به دلایلی مثل کنده شدن کریستال های داخلی گوش و افتادن در مجرای نیم دایره ای و یا دلایل دیگر مثل ویروس و غیره فرد دچار سرگیجه می شود .

علت وزوز گوش چیست ؟
وزوز گوش علل متفاوتی دارد از جمله
-افزایش سن (شروع به کاهش شنوایی)
-بیماری های قلبی عروقی
-تومور های داخل گوش و مغز
-حتی تغییرات فشار خون
-و حتی وجود جرم ساده در داخل کانال گوش
به همین دلیل به محض احساس کردن وزوز گوش سریعا به کلینیک مراجعه بفرمایید.

آیا وزوز گوش درمانی هم دارد ؟
در حال حاضر هیچ گونه درمان قطعی در مطالعات جدید وجود ندارد،یکسری درمان های محافظ کارانه مثل مصرف ویتامین ب و قرار ننگرفتن فرد در مکان های پر سر و صدا و یا یکسری دارو که به طور موقتی وزوز گوش رو کاهش میده وجود دارد اما درمان قطعی که مورد استفاده قرار داده می شود استفاده ار ماسکر می باشد که ماسکر یک وسیله ای است که شبیه سمعک میباشد که صدایی که تحت عنوان وزوز هس را می شنود و کم کم مغز اون صدارو فراموش میکند.

تفاوت سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی چیست و کدام بهتر است ؟
بحث خیلی کسترده می باشد به طورخلاصه سمعک پشت گوشی یا BTE همان طور که از اسمش پیدا می باشد سمعکی است میکروفون و بقیه ی اعضا در پشت گوش می باشد .که بوسیله لوله پلاستیکی داخل کانال گوش قرار میگیرد. از هر تکنولوژی سمعکی که استفاده شود صداها مشابه میباشد منتهی سمعک های پشت گوشی دیرتر جرم میگیرد و خراب می شود ولی سمعک های داخل گوش از تکنولوژی بسیار قوی استفاده شده با این تفاوت که در داخل گوش می باشد برای کسانی که مشکل با ظاهر سمعک پشت گوشی دارند و راحت تر میتوانند استفاده کنند.